BMW ALPINA B4 S BITURBO

Nové BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo

Ze základu v podobě vozu BMW 1500 se zlepšeným výkonem, který položil Burkard Bovensiepen v 60. letech minulého století, se během pěti desetiletí stalo měřítko v segmentu výkonných a luxusních automobilů. Z tehdejšího prvního technicky a kvalitativně vysoce hodnotného produktu firmy ALPINA, čtyřválce BMW nové třídy s duálním karburátorem Weber, je dnes moderní vyspělý automobil. Od samého počátku byly tyto automobily vybaveny nejlepšími geny vozidel BMW tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků z hlediska výkonu, pohodlí, kultury jízdy a účinnosti.

Nové modely BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo kombinují tyto vlastnosti jako žádné jiné a vystupují z davu svým dynamickým tvarem spojeným se skromnou elegancí. Upravený řadově uspořádaný třílitrový šestiválec dodává nyní ještě více síly a zajišťuje působivý výkon. Adaptivní sportovní odpružení ALPINA a vylepšená 8rychlostní sportovní automatická převodovka s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC dodávají vozu působivou dynamiku a maximální pohodlí.

Nové BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo prošlo jemnými změnami designu v rámci posledního vylepšení modelu: dostalo například nové spoilery vpředu i vzadu s chromovanými prvky. Nová LED přední a mlhová světla, která dnes patří ke standardnímu vybavení, zajišťují maximální osvětlení silnice, a tím i větší bezpečnost, a propůjčují novému BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo charakteristický, mohutný vzhled. Novou podobu mají také skupinová zadní světla, nyní rovněž s technologií LED. Nejlepší jakost materiálu a vylepšené kontrolní prvky v interiéru jdou ruku v ruce s rozšířeným standardním vybavením, do kterého nyní patří rozdělená, samostatně sklopná zadní sedadla a služby ConnectedDrive pro lepší propojení. 

Coupé

Vzhled BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Coupé spojuje mohutné a jemné prvky v jedné elegantní siluetě. Jeho profil klesá od mohutné, silné přední části se zdůrazněnými liniemi k čisté a stylové zádi. BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Coupé, poháněné motorem o výkonu 324 kW (440 k) a točivém momentu 660 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,2 sekundy (s pohonem všech kol za 3,9 sekundy) a dosahuje maximální rychlosti 306 km/h (s pohonem všech kol 303 km/h). Současně umí jezdit hospodárně s kombinovanou spotřebou na základě normy ECE pouze 9,1-9,2 l/100 km a emisemi CO2 207-209 g na 1 km. Tento výjimečný výkon je k dispozici také s pohonem všech kol založeným na systému BMW xDrive, který nabízí maximální trakci a dynamiku za všech podmínek.

Cabrio

Vzhled B4 S Bi-Turbo Cabrio určují krátké převisy, protažená ramena, mohutná záď a typická kovová skládací střecha BMW. Sportovní a mohutný tvar předního spoileru ukrývá funkční otvory pro nasávání vzduchu a aerodynamicky se dokonale hodí k decentnímu zadnímu spoileru. Zvukovou stopu třílitrového řadově uspořádaného šestiválce se dvěma turbodmychadly si cestující nejlépe vychutnají se staženou střechou. Motor má výkon 324 kW (440 k) a maximální točivý moment 660 Nm. Síla se převádí na zadní kola prostřednictvím 8rychlostní sportovní automatické převodovky. BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Cabrio zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,3 sekund a dosahuje maximální rychlosti 304 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí jen 9,1 l/100 km a emise CO2 207 g na 1 km.

 

Vyčistěte si hlavu...

Střecha, která se stisknutím tlačítka uzavírá během pouhých 20 sekund až do rychlosti 18 km/h, promění Cabrio v Coupé chráněné před zimou. Kontura zavřené střechy s příkře nakloněným zadním oknem, společně s plochým zavazadlovým prostorem a zadním spoilerem ALPINA, vytvářejí naprosto jedinečný obraz exteriéru. Výfukový systém z nerezavějící oceli s eliptickými zdvojenými koncovkami vydává silný, barytonový zvuk, díky němuž je jízda s otevřenou střechou potěšením pro všechny smysly.

Dynamická jízda

Adaptivní sportovní odpružení kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Řidič také může nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují okamžitým podmínkám jízdy, znatelně upravovat odpružení a celkovou dynamiku jízdy směrem k pohodlnějšímu nebo sportovně zaměřenému nastavení.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to EU Directive:


BMW ALPINA B4 S BITURBOCoupéCabrio
Fuel consumption, combined:9,2 l/100km9,1 l/100km
CO2 emissions combined:209 g/km207 g/km
Efficiency Category:EE

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.