BMW ALPINA B5 BITURBO

Nové BMW ALPINA B5 Bi-Turbo

Správná kombinace výkonu, individuality a luxusu, kterou se vyznačují automobily ALPINA od začátku 60. let minulého století, nyní dosahuje nového rozměru. Nová BMW ALPINA B5 Bi-Turbo spojuje nejlepší vlastnosti svých předchůdců s moderní technikou.

Nový 4,4litrový osmiválcový motor tvaru V s přeplňováním Bi-Turbo, variabilní řízení ventilů Valvetronic a přímé vstřikování paliva pod vysokým tlakem umožňuje dosažení maximálního výkonu 447 kW (608 k) a točivého momentu 800 Nm. Velký výkon a vysoký točivý moment slibují vynikající výkon při jízdě kombinovaný se skromnou spotřebou paliva. Agilní podvozek, dynamické chování a elektronicky nastavitelné tlumiče odpovídají nejvyšším standardům pro sportovní a pohodlná vozidla.

SEDAN

Jako jeden z nejrychlejších sedanů svého druhu představuje nová BMW ALPINA B5 Bi-Turbo vůz s klasickými proporcemi a dynamickým, moderním vzhledem, který v sobě spojuje výkon superauta s každodenní funkčností a pohodlím. Vynikající 4,4litrový osmiválec zrychluje nový sedan BMW ALPINA B5 Bi-Turbo z 0 na 100 km/h během pouhých 3,5 sekundy – tím se tento vůz stává nejrychleji akcelerujícím modelem, jaký kdy ALPINA vyrobila. Vysoký točivý moment 800 Nm v dokonalé spolupráci s vynikající 8rychlostní sportovní automatickou převodovkou s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC zajišťuje za všech okolností dostatek hybnosti a umožňuje dosažení maximální rychlosti 330 km/h. Kombinovaná spotřeba podle normy ECE: 11,1 l/km, emise CO2 254 g na 1 km.

TOURING

Nové BMW ALPINA B5 Bi-Turbo Touring spojuje elegantní vzhled s vynikající mnohostrannou použitelností a každodenní funkčností. Velkorysý objem zavazadlového prostoru max. 1 700 litrů a výrazné zaměření na rodinu neznamená, že by se geny pro výkon v tomto Touring uplatňovaly méně výrazně. Dokonale vyladěné odpružení, elektronicky řízené tlumiče a neutrální, bezpečné chování při řízení, zajišťují stabilitu a pohodlí za všech situací, zvláště při maximální rychlosti 322 km/h. Bez ohledu na to, zda se vůz používá pro rodinné jízdy, při podnikání nebo pro potěšení, je nová BMW ALPINA B5 Bi-Turbo Touring vždy ideálním společníkem, který nabízí rezervy výkonu jako žádný jiný. Kombinovaná spotřeba podle normy ECE: 11,1 l/km, emise CO2 254 g na 1 km.

... SPORTOVNÍ vzrušení, uvolněné POHODLÍ

Aby nová BMW ALPINA B5 Bi-Turbo splnila zdánlivě protichůdné požadavky na pohodlí, každodenní použitelnost a chování za jízdy kladené na sportovní automobil, je vybavena elektronicky nastavitelnými tlumiči, dvacetipalcovými lehkými kovanými koly ALPINA CLASSIC a poprvé také aktivním řízením zadních kol (funkce Integral Active Steering). BMW ALPINA B5 Bi-Turbo tak má agilitu a chování při jízdě jako mnohem menší auto.

Poprvé v historii je BMW ALPINA B5 Bi-Turbo standardně dodávána s pohonem všech kol. Na základě inteligentního systému BMW xDrive a pomocí specifického rozdělení točivého momentu ALPINA zajišťuje maximální trakci, neutrální dynamiku jízdy a vysokou úroveň bezpečnosti.

 

 

 

 

Nezaměnitelně ALPINA

Design automobilu ALPINA dovedně spojuje návrhářský jazyk BMW s výraznými, a přitom evolučními prvky ALPINA. Celkový vzhled vozu BMW ALPINA je odrazem jeho vnitřních hodnot: silný, dynamický, sebevědomý, nikdy však podbízivý. 

Vzhled nového BMW ALPINA B5 Bi-Turbo určuje sportovní kouzlo a přirozená elegance. Design ALPINA a aerodynamické prvky zdůrazňují jeho výkonnost, přední a zadní spoiler vyzařují harmonickou rovnováhu a zdůrazňují sílu. 


Moderní DESIGN potkává klasické ŘEMESLO

V interiéru nabízí BMW ALPINA B5 Bi-Turbo luxusní prostředí, výběrové materiály a moderní jasnost. Rozsáhlá řada standardního vybavení zajišťuje maximum příjemného pocitu a pohodlí.

Absolutním vrcholem je plnobarevný digitální přístrojový panel s technologií LED v exkluzivním designu ALPINA.

Téměř neomezené možnosti tvorby: vedle velkého výběru barev a materiálů z palety BMW a BMW Individual nabízí manufaktura ALPINA široké možnosti úprav podle přání zákazníka.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to EU Directive:


BMW ALPINA B5 BITURBOSedanTouring
Fuel consumption, combined:11,1 l/100km11,1 l/100km
CO2 emissions combined:254 g/km254 g/km
Efficiency Category:FF

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.