BMW ALPINA B6 BITURBO

BMW ALPINA B6 Bi-Turbo

Coupé

Vozy B6 Bi-Turbo Coupé vypadají silně, výrazně a výkonně. Pokračují v tradici velkých Coupé značky ALPINA a stojí v čele své třídy. Spojují v sobě nádherné pohodlí a luxus s mimořádným výkonem. 4,4litrový motor V8 Bi-Turbo nové generace, který má teď výkon 441 kW (600 k) a maximální točivý moment 800 Nm, umožňuje vozu B6 Bi-Turbo Coupé dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých 4,2 sekundy a maximální rychlosti 330 km/h. Spotřeba paliva měřená podle normy ECE činí 9,4 l/100 km, emise CO2 219 g/km.

Cabrio

B6 Bi-Turbo Cabrio má klasickou měkkou střechu, která se otevírá stisknutím tlačítka. Určitě vás bude lákat, abyste si vychutnali vynikající zvuk vycházející z výkonného motoru V8 a titanového výfukového systému. Elegantní čtyřsedadlový kabriolet umožňuje pohodlnou, příjemnou jízdu, pokud je to však potřebné, je možné využít velkou rezervu motoru a dosáhnout udivujícího výkonu: z 0 na 100 km/h vůz zrychlí během pouhých 4,2 sekundy a může dosáhnout maximální rychlosti 327 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva podle normy ECE činí 9,6 l/100 km, emise CO2 dosahují hodnoty 224 g/km.

B6 Bi-Trubo Gran Coupé

BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé je skutečně jedinečný automobil. Jako první čtyřdveřové Coupé značky ALPINA spojuje výborné dynamické a estetické vlastnosti s luxusem. Kombinace výkonného motoru V8 Bi-Turbo s vysokým točivým momentem s pohonem na všechna kola umožňuje dosáhnout nepřekonatelného výkonu a povyšuje zážitek z jízdy vozem ALPINA na novou úroveň. Vůz BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých 3,8 sekundy a maximální rychlosti 324 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva podle normy ECE činí 10,4 l/100 km, emise CO2 dosahují hodnoty 242 g/km.

  

pěkný INTERIÉR

Ke splnění individuálních přání se používají nejlepší materiály; exkluzivní lak i ušlechtilé dřevo přispívají ke stylovému a luxusnímu vzhledu každého jednotlivého vozu B6 Bi-Turbo. K dispozici jsou také volitelné prvky zvyšující pohodlí a nejmodernější funkce pro podporu řidiče i informační systémy napojené na síť doplňující rozšířenou standardní výbavu.

Hnací ústrojí

Modely BMW ALPINA B6 Bi-Turbo jsou vybaveny 4,4litrovým motorem V8 Bi-Turbo nejnovější generace, o kterém je obecně známo, že hladce dosahuje vysokých výkonů a má působivý točivý moment. V současné době má výkon 441 kW (600 k) při 6000 ot/min a točivý moment 800 Nm při 3500 ot/min. Vysoce technická koncepce motoru Bi-Turbo umožňuje dosažení vysokého vrcholného výkonu, vynikající odpovědi ventilů a vysokého točivého momentu v širokém rozpětí otáček za minutu – a typického zážitku z jízdy vozem ALPINA.

Pohon všech kol

Moderní elektronicky řízené podvozky a technologie odpružení, například Dynamic Damper Control a Adaptive Drive, se uplatňují ruku v ruce s plně variabilní distribucí točivého momentu systému pohonu všech kol k dosažení neutrálního, agilního chování, které odpovídá nejvyšším požadavkům na pohodlí a sportovní charakter jízdy. Maximální trakce, zvláště za mokra nebo v zimních podmínkách, zajišťuje vozu B6 Bi-Turbo Gran Coupé postavení dokonalého společníka v každé situaci.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to EU Directive:


BMW ALPINA B6 BITURBOCoupéCabrioGran Coupé
Fuel consumption, combined:9,4 l/100km9,6 l/100km10,4 l/100km
CO2 emissions combined:219 g/km224 g/km242 g/km
Efficiency Category:

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.


Gran Coupé - In combination with the Exhaust system ALPINA, made by Akrapovič, Titanium:  
CO2 efficiency   F   (reduction unladen weight)