BMW ALPINA B6 BITURBO

BMW ALPINA B6 Bi-Turbo

Coupé

Vozy B6 Bi-Turbo Coupé vypadají silně, výrazně a výkonně. Pokračují v tradici velkých Coupé značky ALPINA a stojí v čele své třídy. Spojují v sobě nádherné pohodlí a luxus s mimořádným výkonem. 4,4litrový motor V8 Bi-Turbo nové generace, který má teď výkon 441 kW (600 k) a maximální točivý moment 800 Nm, umožňuje vozu B6 Bi-Turbo Coupé dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých 4,2 sekundy a maximální rychlosti 330 km/h. Spotřeba paliva měřená podle normy ECE činí 9,4 l/100 km, emise CO2 219 g/km.

Cabrio

B6 Bi-Turbo Cabrio má klasickou měkkou střechu, která se otevírá stisknutím tlačítka. Určitě vás bude lákat, abyste si vychutnali vynikající zvuk vycházející z výkonného motoru V8 a titanového výfukového systému. Elegantní čtyřsedadlový kabriolet umožňuje pohodlnou, příjemnou jízdu, pokud je to však potřebné, je možné využít velkou rezervu motoru a dosáhnout udivujícího výkonu: z 0 na 100 km/h vůz zrychlí během pouhých 4,2 sekundy a může dosáhnout maximální rychlosti 327 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva podle normy ECE činí 9,6 l/100 km, emise CO2 dosahují hodnoty 224 g/km.

B6 Bi-Trubo Gran Coupé

BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé je skutečně jedinečný automobil. Jako první čtyřdveřové Coupé značky ALPINA spojuje výborné dynamické a estetické vlastnosti s luxusem. Kombinace výkonného motoru V8 Bi-Turbo s vysokým točivým momentem s pohonem na všechna kola umožňuje dosáhnout nepřekonatelného výkonu a povyšuje zážitek z jízdy vozem ALPINA na novou úroveň. Vůz BMW ALPINA B6 Bi-Turbo Gran Coupé dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h během pouhých 3,8 sekundy a maximální rychlosti 324 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva podle normy ECE činí 10,4 l/100 km, emise CO2 dosahují hodnoty 242 g/km.

  

pěkný INTERIÉR

Ke splnění individuálních přání se používají nejlepší materiály; exkluzivní lak i ušlechtilé dřevo přispívají ke stylovému a luxusnímu vzhledu každého jednotlivého vozu B6 Bi-Turbo. K dispozici jsou také volitelné prvky zvyšující pohodlí a nejmodernější funkce pro podporu řidiče i informační systémy napojené na síť doplňující rozšířenou standardní výbavu.

Hnací ústrojí

Modely BMW ALPINA B6 Bi-Turbo jsou vybaveny 4,4litrovým motorem V8 Bi-Turbo nejnovější generace, o kterém je obecně známo, že hladce dosahuje vysokých výkonů a má působivý točivý moment. V současné době má výkon 441 kW (600 k) při 6000 ot/min a točivý moment 800 Nm při 3500 ot/min. Vysoce technická koncepce motoru Bi-Turbo umožňuje dosažení vysokého vrcholného výkonu, vynikající odpovědi ventilů a vysokého točivého momentu v širokém rozpětí otáček za minutu – a typického zážitku z jízdy vozem ALPINA.

Pohon všech kol

Moderní elektronicky řízené podvozky a technologie odpružení, například Dynamic Damper Control a Adaptive Drive, se uplatňují ruku v ruce s plně variabilní distribucí točivého momentu systému pohonu všech kol k dosažení neutrálního, agilního chování, které odpovídá nejvyšším požadavkům na pohodlí a sportovní charakter jízdy. Maximální trakce, zvláště za mokra nebo v zimních podmínkách, zajišťuje vozu B6 Bi-Turbo Gran Coupé postavení dokonalého společníka v každé situaci.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B6 BITURBOCoupéCabrioGran Coupé
Fuel consumption, combined:9,4 l/100km9,6 l/100km10,4 l/100km
CO2 emissions combined:219 g/km224 g/km242 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.


Gran Coupé - In combination with the Exhaust system ALPINA, made by Akrapovič, Titanium:  
CO2 efficiency   F   (reduction unladen weight)