BMW ALPINA B6 BITURBO

Podvozek a odpružení

Zážitek z řízení vozu ALPINA je jedinečný – možná nejlépe ho lze charakterizovat výrazy snadnost a silná důvěra. Hlavní úlohu při tom hraje inteligentní odpružení a nastavení podvozku, které zajišťují vysoké, znatelné pohodlí v kombinaci s vynikající dynamikou jízdy a neutrálním chováním. Jedná se o často zmiňované pohodlí jízdy charakteristické pro značku ALPINA.

Adaptivní sportovní odpružení ALPINA kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují aktuálním podmínkám jízdy, může řidič také znatelně upravit odpružení a celkovou dynamiku jízdy ve prospěch většího pohodlí nebo sportovnějšího zaměření.

Dynamika

Nastavení odklonu kol a sbíhavosti upravené podle kombinace disků a pneumatik specifické pro daný model, promyšlená elastokinematická opatření a maximální velikost ráfku zajišťují vysokou směrovou stabilitu, přesné řízení a agilní chování. Každý vůz BMW ALPINA se dodává z továrny vybavený pouze letními pneumatikami MICHELIN Super Sport. Tyto vysoce výkonné pneumatiky, které se specificky hodí k danému vozu, určují měřítka v kategoriích trakce, přilnavosti na mokrém i suchém povrchu a trvanlivosti. Pneumatiky na všech automobilech BMW ALPINA se zříkají technologie run-flat ve prospěch zvýšeného pohodlí jízdy. 

Tlačítko Dynamic Performance Control, které se používá při volbě různých režimů elektronicky nastavitelných tlumičů, ovládá rovněž ostatní parametry a vlastnosti, které ovlivňují dynamiku jízdy. V závislosti na specifikacích vybavení daného modelu to mohou například být aktivní stabilizace naklánění, posilovač řízení, rozdělení točivého momentu (pouze u pohonu na všechna kola) a dokonce systému řízení jízdní stability – ten je naprogramovaný se znatelně sportovně zaměřeným nastavením.

Diferenciál s omezeným prokluzem

Mechanický diferenciál s omezeným prokluzem zlepšuje trakci při velmi dynamické jízdě a brání protáčení kol přidělením točivého momentu kolu s vyšší přilnavostí. K této situaci může dojít například tehdy, jestliže je kolo bez zátěže v zatáčce nebo během zrychlování, jsou-li poháněná kola na površích s velkými rozdíly v přilnavosti. Při projíždění zatáček temperamentním způsobem, například v horách nebo na okruhu, ale také v obecně mokrých podmínkách, může dojít k nežádoucímu protočení zadního vnitřního kola, protože v kombinaci s vysokým točivým momentem motoru ztratí zatížení. Diferenciál s omezeným prokluzem zasáhne v počáteční fázi, aby zabránil vzniku protočení kola, a proto zajišťuje, že nedojde ke ztrátě trakce a vozidlo může optimálně vyjet ze zatáčky. Celkově zajišťuje diferenciál s omezeným prokluzem výrazné a poznatelné zvýšení dynamiky jízdy, což potěší zvláště sportovní jezdce. Samotné zařízení představuje diferenciál kvality určené pro motoristické sporty se senzorem točivého momentu vyvinutý ve spolupráci se společností Drexler. Při ruční montáži se spojuje s přesně kovanými ozubenými koly a pouzdrem vyrobeným pomocí číslicově řízených strojů.

  

Bezpečnost

Vozy BMW ALPINA nabízejí vysokou úroveň pohodlí a sportovní charakter jízdy, ale také neutrální chování, které zajišťuje stabilitu a vysoký stupeň bezpečnosti i při jízdě vyšší rychlostí.

Elektronické systémy řízení stability jsou specificky konfigurované pro každý jednotlivý model BMW ALPINA s ohledem na mnoho parametrů, aby byl zajištěn bezpečný a účinný přenos vysokého výkonu a točivého momentu na silnici.

Zvláštní důležitost, zejména při vyšších rychlostech, má vliv aerodynamických vlastnosti vozidla na stabilitu při jízdě. Aerodynamické komponenty, například přední a zadní spojlery, jsou specificky navrženy na základě zásady „forma následuje funkci“ tak, aby spolupůsobily při dosahování maximálně možného snížení vztlaku, a zajistily tak velmi neutrální chování vozu.

Úkolem brzdového systému je zpomalit bezpečně a pohodlně vozidlo z vysoké rychlosti. Brzdový systém každého vozu BMW ALPINA má vynikající výkon při zpomalování díky velkorysým rozměrům, možnosti využívat maximálním způsobem povrchu brzd a výbornému odvětrávání.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B6 BITURBOCoupéCabrioGran Coupé
Fuel consumption, combined:9,4 l/100km9,6 l/100km10,4 l/100km
CO2 emissions combined:219 g/km224 g/km242 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.


Gran Coupé - In combination with the Exhaust system ALPINA, made by Akrapovič, Titanium:  
CO2 efficiency   F   (reduction unladen weight)