BMW ALPINA B7 BITURBO

Nové BMW ALPINA B7 Bi-Turbo

Nový model BMW ALPINA B7 Bi-Turbo je ve všech ohledech výjimečný a mimořádný. Vynikající výkon a vysoký luxus ve spojení s přesnou dynamikou a pohodlím na nejvyšší úrovni. Elegantní, současný design je účelný, a přitom nenápadný, vyzařující dokonalou rovnováhu. 4,4litrový benzínový motor V8 Bi-Turbo nové generace s přímým vstřikováním a technologií Valvetronic má výkon 447 kW (608 k) a točivý moment 800 Nm. Mimořádné údaje o výkonu nového BMW ALPINA B7 Bi-Turbo určují měřítka v segmentu luxusních sportovních sedanů – z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 3,7 sekund a může dosáhnout maximální rychlosti 330 km/h. Spotřeba paliva podle normy ECE činí 10,8 l/100 km a emise CO2 245 g/km.

Stylový, elegantní a silný

Vzhled nového vozu BMW ALPINA B7 Bi-Turbo se vyznačuje sportovním kouzlem a elegancí. Přední a zadní spojler vyzařují harmonickou rovnováhu a zdůrazňují sílu BMW ALPINA B7 Bi-Turbo.

Snadno rozpoznatelná ALPINA

Kované 20palcové disky ALPINA CLASSIC s dvaceti paprsky a viditelnými šrouby s minimalistickým sportovním designem. Volitelně jsou za příplatek k dispozici 21palcové kované disky ALPINA CLASSIC.

... mimořádná VÝKONNOST

Špičková technologie motoru BMW a rozsáhlé práce na vývoji provedené společností ALPINA umožnily u vozu BMW ALPINA B7 Bi-Turbo zvýšení výkonu a točivého momentu na zcela novou úroveň.

Nový osmiválcový motor o obsahu 4,4 litru s dvojitým přeplňováním a přímým vstřikováním benzínu Bi-Turbo a systémem Valvetronic zajišťuje působivý výkon 447 kW (608 k) mezi 5750 a 6250 otáčkami za minutu, zatímco maximální točivý moment 800 Nm je k dispozici od 3 000 otáček za minutu. Výkon se rozvíjí hladce a s působivým důrazem v celém rozpětí otáček za minutu. Vynikající odpověď akcelerátoru a vysoký točivý moment zajišťují, že se činnosti řidiče okamžitě promítají do zrychlení jízdy vpřed i při nízkých rychlostech motoru. V každé situaci dojde k okouzlujícímu zvýšení výkonu vozidla.

 

Absolutním vrcholem je plnobarevný digitální přístrojový panel s technologií LED v exkluzivním designu ALPINA s režimy pro několik uživatelů.

Přesná dynamika

Dvounápravový systém se vzduchovým odpružením kombinovaný se systémy Dynamic Damper Control a Active Comfort Drive s Road Preview zajišťuje skutečně stálou nejvyšší úroveň pohodlí při jízdě, zatímco systém stabilizace Active Roll Stabilization snižuje na minimum naklánění karoserie při jízdě v zatáčkách. Řízení (natáčení) zadních kol v systému Integral Active Steering poskytuje novému BMW ALPINA B7 Bi-Turbo úroveň dynamického výkonu, jaká nebyla dříve s výkonnými luxusními limuzínami spojována, a jemnou agilitu obvykle vyhrazenou pro sportovní vozy.

Tlačítko Řízení dynamiky řízení slouží jako ústřední ovládání pro výběr různých parametrů všech systémů, které ovlivňují jízdní dynamiku nového BMW ALPINA B7 xDrive. Je také vybaven individuálním režimem, který lze použít k vzájemnému spojení jednotlivých nastavení nezávisle na sobě podle předvolby řidiče.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B7 BITURBOLimousine
Fuel consumption, combined:10,8 l/100km
CO2 emissions combined:245 g/km
Efficiency Category:F

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.