BMW ALPINA D4 BITURBO

Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo

Ze základu v podobě vozu BMW 1500 se zlepšeným výkonem, který položil Burkard Bovensiepen v 60. letech minulého století, se do dnešních časů stalo trvalé měřítko v segmentu luxusních sportovních automobilů. Z tehdejšího prvního technicky a kvalitativně vysoce hodnotného produktu firmy ALPINA, čtyřválce BMW nové třídy s duálním karburátorem Weber, je dnes moderní vyspělý automobil. Od samého počátku byly tyto automobily vybaveny nejlepšími možnými geny vozidel BMW tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků z hlediska výkonu, pohodlí, kultury jízdy a účinnosti.

Nové modely BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Coupé a Convertible se ujímají vedení v segmentu sportovních a luxusních dvoudveřových modelů poháněných dieselovými motory. Dobře vyladěná kombinace výkonu, točivého momentu, účinnosti a kultury jízdy zajišťují bezchybný zážitek z jízdy. Třílitrový řadově uspořádaný šestiválcový dieselový motor s přeplňováním Bi-Turbo, výborně sladěný s 8rychlostní sportovní automatickou převodovkou, umožňuje sportovnímu kupé a elegantnímu kabrioletu dosahovat výkonů vzbuzujících nadšení.

 

Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo prošlo jemnými změnami designu v rámci posledního vylepšení modelu: dostalo například nové spoilery vpředu i vzadu s chromovanými prvky. Nová LED přední a mlhová světla, která dnes patří ke standardnímu vybavení, zajišťují maximální osvětlení silnice, a tím i větší bezpečnost, a propůjčují novému BMW ALPINA D4 Bi-Turbo charakteristický, mohutný vzhled. Novou podobu mají také skupinová zadní světla, nyní rovněž s technologií LED. Nejlepší jakost materiálu a vylepšené kontrolní prvky v interiéru jdou ruku v ruce s rozšířeným standardním vybavením, do kterého nyní patří rozdělená, samostatně sklopná zadní sedadla, automatická klimatizace s dvouzónovou regulací a služby ConnectedDrive pro lepší propojení.

COUPÉ

Vzhled Coupé BMW ALPINA D4 Bi-Turbo spojuje mohutné a jemné prvky v jedné elegantní siluetě. Coupé je delší, širší a výrazně nižší než sedan. Jeho profil klesá od mohutné, silné přední části se zdůrazněnými liniemi k čisté a stylové zádi. Přední spoiler s nenápadným nápisem ALPINA hladce zapadá do dynamické spodní přední části, pro niž jsou charakteristické velké nasávací otvory chladicího systému přeplňovaného motoru, převodovky a vysoce výkonného brzdového systému s pevným třmenem. Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Coupé, poháněné motorem o výkonu 257 kW (350 k) a točivém momentu 700 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,6 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 278 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí pouhých 5,3 l/100 km a emise CO2 139 g na 1 km.

 

 

CABRIO

Kabriolety BMW ALPINA vyrobené na základě vozů BMW řady 3 nebo 4 jsou již mnoho desetiletí oblíbené u malé a obzvlášť věrné skupiny nadšených vlastníků. BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Cabrio je pokračováním tohoto úspěchu a vyplňuje velmi specifickou niku. Nabízí pozoruhodný výkon a vynikající jízdní kulturu na dlouhých cestách v elegantním a stylovém tvaru – bez ohledu na to, zda je střecha vytažená nebo složená. Výkonný třílitrový dieselový šestiválec Bi-Turbo s plynulým zvyšováním výkonu, velkou rezervou točivého momentu a vynikajícím vyladěním je ideálně vhodný pro mnohostranný Cabrio BMW řady 4 se skládací kovovou střechou. BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Cabrio , poháněný motorem o výkonu 257 kW (350 k) a točivém momentu 700 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 5 sekund a dosahuje maximální rychlosti 275 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí 5,9 l/100 km a emise CO2 155 g na 1 km. 

... dynamické CESTOVÁNÍ

Zážitek z řízení vozu ALPINA je jedinečný – možná nejlépe ho lze charakterizovat výrazy snadnost a silná důvěra. Hlavní úlohu při tom hraje inteligentní odpružení a nastavení podvozku, které zajišťují vysoké, znatelné pohodlí v kombinaci s vynikající dynamikou jízdy a neutrálním chováním. Jedná se o často zmiňované pohodlí jízdy charakteristické pro značku ALPINA. Adaptivní sportovní odpružení ALPINA kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují aktuálním podmínkám jízdy, může řidič také znatelně upravit odpružení a celkovou dynamiku jízdy ve prospěch většího pohodlí nebo sportovnějšího zaměření. 

Výrazná osobnost

Výtvarný styl Cabrio D4 Bi-Turbo určují krátké přesahy, mohutná ramena končící silnou zádí a typická kovová skládací střecha. Sportovní a mohutný přední spojler má v sobě zabudované funkční otvory pro nasávání vzduchu. Z hlediska aerodynamiky se dokonale hodí k nenápadnému zadnímu spojleru. Celkový vzhled je velmi čistý a ostrý dokonce i se složenou střechou.

Dvacetipalcové disky ALPINA CLASSIC se dokonale hodí k celkové podobě kabrioletu a dodávají mu obzvlášť elegantní vzhled. Střecha, která se stisknutím tlačítka uzavře během 20 vteřin a je možné ji zavírat až do rychlosti 18 km/h, promění Cabrio v Coupé chráněné před chladem. Obrys uzavřené střechy s jejím příkrým zadním oknem, spolu s plochým zavazadlovým prostorem a zadním spojlerem ALPINA vytváří naprosto jedinečnou podobu exteriéru.

Trénovaný sportovec

Design tohoto Coupé v sobě úspěšně spojuje sportovní rysy a elegantní krásu v jednom plynulém tvaru. Jeho profil přechází od silné přední části s nápadnými linkami a výraznými povrchy přes mírně stoupající linii ramen do široké a mohutné zádi. Nízká, protažená silueta Coupé se výborně hodí k diskům ALPINA CLASSIC. Nadčasový design s 20 paprsky a ukrytým vnitřním ventilkem dodávají tomuto Coupé lehký a dynamický vzhled; přes paprsky je vidět modré brzdové třmeny s nápisem ALPINA. Zvláště nápadné jsou oválné zdvojené koncovky výfukového systému, které jsou přitažlivým způsobem zabudovány do zadního čela.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to EU Directive:


BMW ALPINA D4 BITURBOCoupéCabrio
Fuel consumption, combined:5,3 l/100km5,9 l/100km
CO2 emissions combined:139 g/km155 g/km
Efficiency Category:

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.