BMW ALPINA XD3 BITURBO

Podvozek a odpružení

Zážitek z řízení vozu ALPINA je jedinečný – možná nejlépe ho lze charakterizovat výrazy snadnost a silná důvěra. Hlavní úlohu při tom hraje inteligentní odpružení a nastavení podvozku, které zajišťují vysoké, znatelné pohodlí v kombinaci s vynikající dynamikou jízdy a neutrálním chováním. Jedná se o často zmiňované pohodlí jízdy charakteristické pro značku ALPINA.

Adaptivní sportovní odpružení ALPINA kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují aktuálním podmínkám jízdy, může řidič také znatelně upravit odpružení a celkovou dynamiku jízdy ve prospěch většího pohodlí nebo sportovnějšího zaměření.

Dynamika

Nastavení odklonu kol a sbíhavosti upravené podle kombinace disků a pneumatik specifické pro daný model, promyšlená elastokinematická opatření a maximální velikost ráfku zajišťují vysokou směrovou stabilitu, přesné řízení a agilní chování. Každý vůz BMW ALPINA se dodává z továrny vybavený pouze letními pneumatikami MICHELIN Super Sport. Tyto vysoce výkonné pneumatiky, které se specificky hodí k danému vozu, určují měřítka v kategoriích trakce, přilnavosti na mokrém i suchém povrchu a trvanlivosti. Pneumatiky na všech automobilech BMW ALPINA se zříkají technologie run-flat ve prospěch zvýšeného pohodlí jízdy. 

Tlačítko Dynamic Performance Control, které se používá při volbě různých režimů elektronicky nastavitelných tlumičů, ovládá rovněž ostatní parametry a vlastnosti, které ovlivňují dynamiku jízdy. V závislosti na specifikacích vybavení daného modelu to mohou například být aktivní stabilizace naklánění, posilovač řízení, rozdělení točivého momentu (pouze u pohonu na všechna kola) a dokonce systému řízení jízdní stability – ten je naprogramovaný se znatelně sportovně zaměřeným nastavením.

 

Bezpečnost

Vozy BMW ALPINA nabízejí vysokou úroveň pohodlí a sportovní charakter jízdy, ale také neutrální chování, které zajišťuje stabilitu a vysoký stupeň bezpečnosti i při jízdě vyšší rychlostí.

Elektronické systémy řízení stability jsou specificky konfigurované pro každý jednotlivý model BMW ALPINA s ohledem na mnoho parametrů, aby byl zajištěn bezpečný a účinný přenos vysokého výkonu a točivého momentu na silnici.

Zvláštní důležitost, zejména při vyšších rychlostech, má vliv aerodynamických vlastnosti vozidla na stabilitu při jízdě. Aerodynamické komponenty, například přední a zadní spojlery, jsou specificky navrženy na základě zásady „forma následuje funkci“ tak, aby spolupůsobily při dosahování maximálně možného snížení vztlaku, a zajistily tak velmi neutrální chování vozu.

Úkolem brzdového systému je zpomalit bezpečně a pohodlně vozidlo z vysoké rychlosti. Brzdový systém každého vozu BMW ALPINA má vynikající výkon při zpomalování díky velkorysým rozměrům, možnosti využívat maximálním způsobem povrchu brzd a výbornému odvětrávání.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to EU Directive:


BMW ALPINA XD3 BITURBO
Fuel consumption, combined:6,6 l/100km
CO2 emissions combined:174 g/km
Efficiency Category:B

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.