ZNAČKA FILOZOFIE

Značka Filozofie

ALPINA vytváří výjimečné automobily pro malý okruh znalců, kteří oceňují jejich pozoruhodné vlastnosti a vědí, jak si užít radosti – auta pro automobilové labužníky.

Tato vozidla jsou pravděpodobně nejznámější individuální automobily založené na autech značky BMW a vyvíjejí se a vyrábějí v malém samostatném rodinném podniku v přátelské spolupráci se společností BMW již 50 let. V tomto procesu hraje vždy významnou úlohu láska k detailům. Zakladatel společnosti Burkard Bovensíepen stojí dnes v čele společnosti společně se svými syny Andreasem a Florianem.

Základem trvalého úspěchu značky ALPINA je úzká spolupráce se společností BMW. Právě ona umožňuje vytvářet výrobky, které jsou vysoce individuální a současně splňují přísné normy jakosti a bezpečnosti, platné pro sériovou velkovýrobu automobilů.

Důležitými hodnotami značky jsou tradice a autentičnost.

»» Jsem muž jednoduchých chutí. Vždycky se spokojím s tím nejlepším  ««

 Oscar Wilde

50 let ALPINA

Vážení přátelé značky ALPINA!

„Mám jednoduchý vkus. Vždycky se spokojím s tím nejlepším.“

Na základě inspirace tímto citátem od Oscara Wilda, chuti změnit něco dobrého v něco individuálního a velkého. Nadšení pro automobily jsem v bývalé továrně svého otce, zaměřené na psací stroje začal vyvíjet karburátorový systém zvyšující výkon pro vůz BMW 1500 a nazval jsem ho „sada ALPINA“. 

Přestože můj otec tehdy pohlížel na výsledky mojí činnosti spíše s nedůvěrou, stala se tato sada díky důvěře, kterou mi tehdy věnovala společnost BMW, začátkem úspěchu, o němž jsem sice určitě snil, ale nikdy jsem nepředpokládal, že se mi splní.

Od té doby se mnoho věcí změnilo. Původní dílna ve dvoře v Kaufbeurenu se v uplynulých padesáti letech rozvinula v moderní rodinný podnik, který dokáže splnit náročné požadavky svých zákazníků z celého světa a vyrábí zhruba 1 700 automobilů za rok.

Moji synové a já vděčíme za tento úspěch mnoha spolupracovníkům: především společnosti Bayerische Motoren Werke, která nám v průběhu celé této doby nejenom otevírala stále nové možnosti, ale také poskytovala rozsáhlou a rozmanitou podporu, abychom těchto možností mohli využít; svým dodavatelům a obchodním partnerům, z nichž někteří s námi spolupracují vysoce konstruktivním způsobem celá desetiletí; svým prodejcům a dovozcům, kteří nás tak úspěšně zastupují po mnoho let v Evropě, Asii a v USA; svým zákazníkům, z nichž někteří řídí naše automobily na silnicích celého světa již ve druhé generaci; městu Buchloe, které poskytuje pozornou podporu a domov naší společnosti od roku 1970, a nakonec, nikoli však nejméně, svým zaměstnancům, kteří přijali tuto filozofii do srdce i mysli a kteří – každý ve vlastní oblasti odbornosti – přispívají svou věrností, vášní a nadšením k tomu, aby se naši zákazníci cítili u společnosti ALPINA v dobrých rukou jak v situacích, kdy potřebují péči o stávající vozidla, tak při nákupu nových automobilů. 

Jak vidíte, vyznačuje se ALPINA i přes určité změny také stálostí: motto, vůle a nadšení zůstávají stejné jako na začátku. Snažíme se vyrábět exkluzivní mistrovská díla pro znalce automobilů na základě veškeré své motivace, iniciativy a vášně. Skutečnost, že můžeme dnes slavit toto velké výročí, dokazuje, že zřejmě bylo správné mít právě tento přístup. 

Se srdečným pozdravem Váš

Burkard Bovensiepen.