Dojmy ze třetího ALPINA Drive Day

Třetí ALPINA Drive Day se v letošním roce konal 10. září 2018. Po předchozích úspěšných ALPINA Drive Days v Bilster Bergu, které se konaly v roce 2016 a 2017, byl Hockenheimring vybrán tak, aby poskytoval větší možnosti na požitek z jízdy. Letos znovu v přátelské spolupráci s Gedlich Racing. Okolo dvaceti aktivních účastníků, včetně účastníků z Japonska, si za ideálního počasí užívali letošní ročník v jejich vozech BMW ALPINA. Mnozí účastníci již navštěvují Drive Day pravidelně.

Pod vedením zkušených instruktorů, z nichž je většina z týmu ALPINA, se účastníci setkávají s limity vozů, kterých mohou dosáhnout. Rovněž trénují své osobní jízdní dovednosti a bezpečnost jízdy kolo po kole.

ALPINA Drive Day byl letos opět podpořen partnerem výrobce pneumatik MICHELIN, který byl na místě, aby pomáhal účastníkům v oblasti pneumatik a tlaku vzduchu. Samozřejmě byli na místě také mechanici týmu ALPINA, kteří zajišťovali kompletní kontrolu stavu vozidla.

ALPINA Drive Day je rovněž tradičně příležitostí pro zkušební jízdy: nejnovější modely BMW ALPINA byly na místě k zapůjčení na projížďku okolo Hockenheimu. Pro adrenalinové nadšence zde byla další velmi neobvyklá příležitost: Andreas Bovensiepen, který přijel v BMW ALPINA B6 GT3 a nabídl své služby jako taxikář po ploše trati.

Pro tento jedinečný den Hockenheimring poskytl nezapomenutelné prostředí, neboť právě zde BMW ALPINA B6 GT3 vyhrála šampionát řidičů ADAC GT MASTERS v roce 2011.