Modrá, šedá oranžová – 99 jedinečných automobilů

Výroba vozů BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo EDITION 99 ve specializované dílně v Buchloe jede na plný plyn. Vybraný tým mechaniků odpovídá za dokončení stavby každého automobilu a současně zajišťuje správné uplatnění specifikací zákazníka.

Vozy z EDITION 99 v sobě spojují technické charakteristiky, jako je výfukový systém z lehkého titanu, upravené odpružení ALPINA Sport Suspension Plus (Coupé) a kovaná kola Ferric Grey s exkluzivním lakováním a ručně dokončovanými interiéry. Počet automobilů této řady je přísně omezen na 99 kusů pro zákazníky z celého světa a žádné dva vozy nejsou stejné, každý jednotlivý kus je jedinečný.

Podíváme-li se na rozdělení počtu mezi Coupé a Cabrio, vidíme, že 65 zákazníků se rozhodlo pro Coupé – většinou s pohonem všech kol – a 34 zákazníků pro Cabrio. Jedna pětina vozů z EDITION 99 se vydá na dlouhou cestu po moři do Japonska, další budou dopraveny do Anglie a Švýcarska, většina však zůstane u německých zákazníků.

Téměř polovina modelů této edice byla objednána se speciálním lakem „Grigio Medio“, po něm následuje “Feuerorange“ a „ALPINA Blue“. Pokud jde o možnosti exkluzivní úpravy interiéru, je jasným favoritem ALPINA Pianolack s nápisem EDITION 99, těsně následovaný oblíbenou úpravou Alcantara.

I když je každý vůz z EDITION 99 jedinečný, mají společné rysy v podobě mimořádného výkonu, přesné dynamiky a výrazného vzhledu.