VÝROBA

ALPINA Výroba

ALPINA Burkard Bovensiepen GmbH + Co KG, založená v roce 1965, je středně velká rodinná firma, v jejímž čele stojí Burkard, Andreas a Florian Bovensiepenovi. 

Hlavní část našeho podnikání představuje vývoj a výroba špičkových automobilů na základě modelů BMW. Každoročně opouští výrobní závod 1 200 až 1 700 automobilů, mířících k zákazníkům z celého světa. Každý jednotlivý vůz BMW ALPINA má v interiéru štítek s individuálním výrobním číslem a dostává specifické číslo vozidla (VIN), které řadí daný automobil mezi výrobky oficiálně registrovaného výrobce automobilů.

Denní logistická doprava do závodů BMW zajišťuje hladký tok materiálů pro výrobní proces, který je pečlivě koordinovaný se společností BMW. Prodeje jsou organizované výhradně prostřednictvím prodejců a dovozců BMW. Taková partnerská spolupráce je jedinečná v celém automobilovém průmyslu.

V současné době pracuje ve společnosti ALPINA 250* osob a podnik má také mnoho učňovských míst ve všech oblastech.

Společnost ALPINA pracuje na základě principu „form follows function“ (forma sleduje funkci). Dokonalé sladění funkce, designu a materiálů vyžaduje mnoho opakujících se kroků. S využitím vyspělých programů pro počítačem podporované navrhování (CAD) vyvíjejí naši inženýři špičkové komponenty ALPINA.

Nadšení pro automobily, moderní technické vzdělání, stálé uplatňování inovací a sehraný tým zanícených tvůrců umožňují výrobu jedinečných a účinných, vysoce výkonných automobilů značky ALPINA, dokonale vhodných pro každodenní užívání.

* (06.2017)

Technický design

ALPINA pracuje podle zásady „forma sleduje funkci“. K dosažení dokonalého souladu funkce, designu a materiálů je nutné uskutečnit mnoho opakovaných kroků. Pomocí promyšlených programů pro navrhování za pomoci počítače (CAD) vyvíjejí naši inženýři špičkové komponenty ALPINA. Z lásky k automobilům, na základě nejmodernějšího technického vzdělání a stálým uplatňováním inovací vytváří sehraný tým nadšených „hybatelů“ jedinečné a účinné vysoce výkonné automobily ALPINA pro každodenní použití.

Výroba prototypů

Právě zde dostávají svůj odlišný vzhled typické designové prvky značky ALPINA. Mnoho drobných rysů má klíčový význam pro vyšší aerodynamickou účinnost. Ve společnosti ALPINA se každý detail dotahuje k dokonalosti pomocí promyšlených zkoušek v aerodynamickém tunelu.

Při vývoji prototypů se typický design značky ALPINA přepracovává od základu pro dané portfolio modelů. Pomocí vyspělého 3D tisku dáváme tvar každé jednotlivé části prototypu a současně ji optimalizujeme z hlediska tvaru, funkce a designu. Skutečně „jemný výbrus“ se v této fázi dosud uskutečňuje ručně.

Výroba motorů

Motor je srdcem automobilu – a motorárna byla již od prvního dne srdcem firmy ALPINA.

Během desetiletí bylo ručně smontováno mnoho tisíc motorů ALPINA. Speciální součásti vyrobené ve vlastním závodě a součástky nakoupené od našich dodavatelů se před montáží pečlivě zkoumají z hlediska vhodnosti a jakosti.

Vše od motorů do závodních automobilů po historické pohonné jednotky sběratelských vozů ALPINA prochází rukama odborníků, kteří absolvovali speciální školení, jsou zaujatí přesností a mají dlouholeté zkušenosti.

Obrábění

Komponenty ALPINA se vyrábějí s nejvyšší přesností. Naši odborníci z oddělení obrábění používají číslicově řízená obráběcí centra k tomu, aby data inženýrů přeměnili ve skutečné komponenty.

Naše portfolio výrobků zahrnuje prototypy a komponenty sériově vyráběných i závodních vozů.

Vývoj a výroba prototypů

Prototypy a předsériová vozidla se vyrábějí ručně ve zkušební dílně. Komponenty ALPINA budoucího modelu BMW ALPINA, včetně motoru, převodovky, pneumatik, brzd, závěsu a odpružení, i aerodynamické prvky se potom upravují a zkoušejí v těchto vozidlech po dobu zhruba dvou let.

Tato vozidla se potom podrobují velmi vyčerpávajícím zkouškám trvanlivosti a zkouškám ve vysoké rychlosti mimo jiné v jihofrancouzském městě Miramas, v Nardo v jižní Itálii a na závodním okruhu Nürburgring. Zkoušky v chladných podmínkách se uskutečňují v Coloradu, v Alpách a v naší klimatické komoře, zatímco zkoušky pro země s velmi teplým podnebím se uskutečňují v extrémních podmínkách na Středním východě a v Údolí smrti (Death Valley) v USA. Schválení k sériové výrobě je možné vydat teprve po úspěšném dokončení všech zkoušek.

Moderní zkušební zařízení

Moderní vývojové centrum umožňuje našim inženýrům plnit vysoce náročné technické požadavky za stále přísnějších podmínek a během stále kratší doby.

Pět stanovišť pro zkoušky motorů a měření emisí na válcovém dynamometru s nejmodernější technikou pro analýzy umožňuje našim inženýrům dosáhnout splnění všech požadavků. Sondy a čidla sledují chod motoru a současně ho podrobují pečlivým zkouškám. Vývojový cyklus nového motoru ALPINA trvá přibližně dva roky. Pro napodobení situací ze skutečného provozu, jimž bude motor v době své životnosti vystaven, máme klimatickou zkušební komoru i virtuální programy na závodní dráze. Tímto způsobem zkoušíme motor až ke hranicím jeho použití a současně optimalizujeme grafy charakteristik motoru z hlediska nejlepší vyváženosti výkonu a spotřeby. Účinnost spotřeby paliva je klíčovým tématem společnosti ALPINA již od samého počátku. Motory ALPINA dosahují tradičně vysokého výkonu při pozoruhodně nízké spotřebě paliva. 

Kůže a řemeslné umění

Naše čalounická a sedlářská dílna vytváří nejlepší čalounění s nejvyšší láskou k detailům. Kromě rozsáhlého portfolia interiérů BMW mají naši zákazníci možnost zvolit ručně vyrobené interiéry ze sedlářství ALPINA. Můžeme zde splnit téměř neomezená přání. Zpevněné lemy, švy, prošívání a reliéfy lze kombinovat v jakékoli elegantní kombinaci, upravené podle přání zákazníka. Jakýkoli vůz BMW ALPINA se tak promění v jedinečné auto. Možnosti volby sahají od tradičních prvků čalounického řemesla až po klasické rysy ALPINA Identity Design, vždy podle individuálních přání a preferencí našich zákazníků.

Kůže LAVALINA, velmi příjemná na omak, je jedinečná v automobilovém průmyslu. Nic se jí nevyrovná z hlediska pocitu při doteku, tepelného pohodlí a vzhledu. Je zcela přírodní a má vynikající vlastnosti, pokud jde o vyvážení teploty, vyrovnání vlhkosti a prodyšnost. Při prvním doteku pocítíte rozdíl.