BMW ALPINA B3

YOUNGER. GREATER. STRONGER.

NOVÉ BMW ALPINA B3 TOURING

Éra nového BMW ALPINA B3 Touring právě začala. Nová generace tohoto modelu přesvědčí svým vzrušujícím sportovním duchem, přesnou pohyblivostí a suverénní kulturou jízdy na každé vozovce, v každé zatáčce a v každé jízdní situaci.

Nejvýkonnější BMW ALPINA B3 Touring s nejsilnějším točivým momentem všech dob pohání 3litrový řadový šestiválec s přeplňováním Bi-Turbo. Výkon o hodnotě 340 kW (462 PS) umožňuje impozantní hnací sílu. Maximální točivý moment 700 Nm je k dispozici již od 3 000 ot./min. Výsledkem této oslnivé síly je suverénní sportovní zážitek z jízdy, který završuje harmonická charakteristika řazení 8stupňové sportovní automatické převodovky vyvinuté ve spolupráci se společností ZF.

Sportovní charakterové rysy modelu BMW ALPINA B3 Touring se nejvíce odráží ve sportovním podvozku ALPINA, který je vyvinut speciálně pro tento model. Spolu s variabilním sportovním řízením, brzdovým systémem ALPINA, sériovým samosvorným diferenciálem zadní nápravy a kombinacemi kol a pneumatik vyvinutými speciálně pro tento model vzniká výborně sladěný celek, který slibuje ryzí požitek z jízdy – a to trvale.

Avantgardní charakter modelu BMW ALPINA B3 Touring se projevuje v progresivním rukopisu designu s přesnou linií – jak v interiéru tak v exteriéru. Designové a aerodynamické prvky ALPINA podtrhují exkluzivní vzezření a výraznou podobu, která si nicméně zachovává pro model ALPINA typickou skromnost. Volitelné polstrování z přírodní kůže LAVALINA značí novou úroveň kvality.

Velkoplošná spojená obrazovka sestávající z ovládacího displeje a kombinované digitální přístrojové desky s plnými barvami a designem ALPINA přesvědčí svojí řečí jasných tvarů a typickou orientací BMW na řidiče. Sériově je integrováno do přístrojové desky také velké množství nejnovějších infotainment systémů a asistenčních jízdních systémů, které zajišťují spolu s nejmodernějšími inovacemi z oblastí ovládání a síťového propojení sofistikovanou interakci mezi řidičem a vozidlem.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B3SedanTouring
Fuel consumption, combined:9,8 l/100km9,8 l/100km
CO2 emissions combined:224 g/km224 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.

Regardless of the applied test procedure, it is currently still mandatory to state fuel consumption and CO2 emissions according to NEDC, hence stated values are determined based on the WLTP test procedure and are converted to NEDC for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that stated here. The provision of additional fuel consumption and CO2 emissions as determined according to WLTP is currently voluntary until their provision becomes mandatory by law.

*Preliminary data.