BMW ALPINA B3

Pohon

3litrový řadový šestiválec nejnovější generace s přeplňováním Bi-Turbo, přepracovaným společností ALPINA, a chladicím systémem optimalizovaným podle výkonu nabízí působivou sílu. Impozantní hnací sílu umožňuje výkon o hodnotě 340 kW (462 PS). Maximální točivý moment 700 Nm je k dispozici již od 3 000 ot./min. Rezervy v síle se projevují rovnoměrně, zpětná vazba pedálu je příjemně přímočará a pocit sportovního výkonu je cítit po celé spektrum otáček.

S maximální rychlostí více než 300 km/h je nové BMW ALPINA B3 Touring jedním z nejrychlejších modelů svého druhu. Funkce Launch Control, která umožňuje akcelerační manévr s optimální trakcí a maximální dynamikou ze stání, je poprvé navržena pro maximální zrychlení z 0 na 200 km/h – skutečně dech beroucí zážitek z jízdy.

Pozoruhodná charakteristika výkonu a točivého momentu je založena na sofistikovaných řešeních detailů: Kryty turbíny s optimalizovaným prouděním, velký tlumič hluku nasávání a vedení nasávání vzduchu s optimalizovaným průřezem zajišťují charakteristickou radost z otáček a hnací sílu. Specifický chladicí systém ALPINA zajišťuje také při plné zátěži tepelnou stabilitu vysoce výkonného pohonu.

Pohon všech kol s orientací na výkon

Inteligentní pohon všech kol s plně variabilním rozložením momentu sází na systém BMW xDrive. Dle zvoleného jízdního režimu (COMFORT+, COMFORT, SPORT, SPORT+) se projevuje pro model ALPINA specifická optimalizace rozložení momentu příslušně více či méně zatížením zadní části vozidla.

Sportovní výfukový soustava ALPINA

Výfukový z nerezové oceli omezuje protitlak výfukových plynů na minimum. Pomocí ovládání výfukové klapky lze ovlivnit zvukový zážitek: Mírně konzervativní v režimu COMFORT nebo dynamicky úderný v režimu SPORT. Dvouproudové, oválné dvojité koncové potrubí krásně tvarově zapadá do linie zadní části karoserie ALPINA.

Nejmodernější technologie čištění výfukových plynů včetně částicových filtrů se řídí filozofií ALPINA, která se snaží o dosažení co nejlepší souhry mezi výkonem, spotřebou a hodnotami emisí. Dle normy ECE  je naměřená spotřeba 9,8 l/100 km a 224 g/km CO2.*

*Předběžné údaje výrobce. ** Uvedené oficiální údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 byly zjištěny podle předepsané metody měření VO (EU) č. 715/2007 v platném znění.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B3SedanTouring
Fuel consumption, combined:9,8 l/100km9,8 l/100km
CO2 emissions combined:224 g/km224 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.

Regardless of the applied test procedure, it is currently still mandatory to state fuel consumption and CO2 emissions according to NEDC, hence stated values are determined based on the WLTP test procedure and are converted to NEDC for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that stated here. The provision of additional fuel consumption and CO2 emissions as determined according to WLTP is currently voluntary until their provision becomes mandatory by law.

*Preliminary data.