BMW ALPINA B4 S BITURBO

Design exteriéru

Design automobilu ALPINA dovedně spojuje návrhářský jazyk společnosti BMW s výraznými, a přitom evolučními prvky ALPINA. Celkový vzhled vozu BMW ALPINA je odrazem jeho vnitřních hodnot: silný, dynamický, sebevědomý, nikdy však podbízivý.

S naší společností jsou nezrušitelně spojovány tradiční barvy modrá a zelená. Tyto barvy také tvoří základ dvou exkluzivních laků ALPINA Blue Metallic (modrá metalíza) a ALPINA Green Metallic (zelená metalíza). K dispozici je také velký počet laků BMW a BMW Individual i laky na přání zákazníka.

Aerodynamika

Jasný výtvarný jazyk spojující techniku se stylovými typickými vlastnostmi všech automobilů BMW ALPINA umožňuje znalcům snadno poznat dědictví uvedené značky. I když komponenty ovlivňující aerodynamiku mohou mít rovněž estetickou funkci, řídí se jejich konstrukce a tvar přísně zásadami aerodynamiky. Vzhled předního spojleru s nenápadným logem ALPINA zajišťuje účinné proudění vzduchu k rozsáhlému výkonnému chladicímu systému, jaký potřebují silné přeplňované motory. V kombinaci se zadním spojlerem dosahují jednotlivé modely vynikajících a velmi vyvážených aerodynamických vlastností a maximálního snížení vztlaku, což je velmi důležité pro stabilní a bezpečné ovládání – zvláště při vyšších rychlostech. Zadní čelo elegantně obklopuje dvě dvojité koncovky výfukového systému.

Disky CLASSIC

Kolo ALPINA CLASSIC, ikona designu ráfků, je pravděpodobně nejunikátnějším a nejznámějším optickým poznávacím prvkem každého automobilu BMW ALPINA. Vyznačuje se klasickou krásou, kontinuitou a elegancí a pochází z doby před více než 40 lety. Design s dvaceti loukotěmi byl tehdy nejlepším technickým řešením pro dosažení maximální pevnosti a současně co nejnižší hmotnosti. Zcela jedinečným prvkem současné generace je odstranitelný a uzamykatelný kryt náboje kola, za kterým je ukrytý vnitřní ventilek. Stlačený vzduch se pumpuje do pneumatik dutým, vrtaným paprskem. Kola ALPINA CLASSIC ve velikostech 19 a 20 palců v závislosti na modelu jsou určujícím atributem každého vozu BMW ALPINA a rozhodujícím způsobem přispívají k jeho elegantnímu a výjimečnému vzhledu.

Deco-Set (ozdobná sada)

Slavné ozdobné pruhy, oficiálně známé jako ALPINA Deco-Set, jsou více než jenom pocta 70. a 80. letům minulého století – jsou nedílnou součástí dědictví značky ALPINA. Ozdobná sada vypadá jako stužka, má velmi pěkný vodorovný tvar a může se upevnit na předek a boky vozidla buď ve stříbrné, nebo ve zlaté barvě.