BMW ALPINA B4 S BITURBO

Nové BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo

Ze základu v podobě vozu BMW 1500 se zlepšeným výkonem, který položil Burkard Bovensiepen v 60. letech minulého století, se během pěti desetiletí stalo měřítko v segmentu výkonných a luxusních automobilů. Z tehdejšího prvního technicky a kvalitativně vysoce hodnotného produktu firmy ALPINA, čtyřválce BMW nové třídy s duálním karburátorem Weber, je dnes moderní vyspělý automobil. Od samého počátku byly tyto automobily vybaveny nejlepšími geny vozidel BMW tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků z hlediska výkonu, pohodlí, kultury jízdy a účinnosti.

Nové modely BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo kombinují tyto vlastnosti jako žádné jiné a vystupují z davu svým dynamickým tvarem spojeným se skromnou elegancí. Upravený řadově uspořádaný třílitrový šestiválec dodává nyní ještě více síly a zajišťuje působivý výkon. Adaptivní sportovní odpružení ALPINA a vylepšená 8rychlostní sportovní automatická převodovka s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC dodávají vozu působivou dynamiku a maximální pohodlí.

Nové BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo prošlo jemnými změnami designu v rámci posledního vylepšení modelu: dostalo například nové spoilery vpředu i vzadu s chromovanými prvky. Nová LED přední a mlhová světla, která dnes patří ke standardnímu vybavení, zajišťují maximální osvětlení silnice, a tím i větší bezpečnost, a propůjčují novému BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo charakteristický, mohutný vzhled. Novou podobu mají také skupinová zadní světla, nyní rovněž s technologií LED. Nejlepší jakost materiálu a vylepšené kontrolní prvky v interiéru jdou ruku v ruce s rozšířeným standardním vybavením, do kterého nyní patří rozdělená, samostatně sklopná zadní sedadla a služby ConnectedDrive pro lepší propojení. 

Coupé

Vzhled BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Coupé spojuje mohutné a jemné prvky v jedné elegantní siluetě. Jeho profil klesá od mohutné, silné přední části se zdůrazněnými liniemi k čisté a stylové zádi. BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Coupé, poháněné motorem o výkonu 324 kW (440 k) a točivém momentu 660 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,2 sekundy (s pohonem všech kol za 3,9 sekundy) a dosahuje maximální rychlosti 306 km/h (s pohonem všech kol 303 km/h). Současně umí jezdit hospodárně s kombinovanou spotřebou na základě normy ECE pouze 9,2-9,1 l/100 km a emisemi CO2 209-207 g na 1 km. Tento výjimečný výkon je k dispozici také s pohonem všech kol založeným na systému BMW xDrive, který nabízí maximální trakci a dynamiku za všech podmínek.

Cabrio

Vzhled B4 S Bi-Turbo Cabrio určují krátké převisy, protažená ramena, mohutná záď a typická kovová skládací střecha BMW. Sportovní a mohutný tvar předního spoileru ukrývá funkční otvory pro nasávání vzduchu a aerodynamicky se dokonale hodí k decentnímu zadnímu spoileru. Zvukovou stopu třílitrového řadově uspořádaného šestiválce se dvěma turbodmychadly si cestující nejlépe vychutnají se staženou střechou. Motor má výkon 324 kW (440 k) a maximální točivý moment 660 Nm. Síla se převádí na zadní kola prostřednictvím 8rychlostní sportovní automatické převodovky. BMW ALPINA B4 S Bi-Turbo Cabrio zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,3 sekund a dosahuje maximální rychlosti 304 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí jen 9,1 l/100 km a emise CO2 207 g na 1 km.

 

Vyčistěte si hlavu...

Střecha, která se stisknutím tlačítka uzavírá během pouhých 20 sekund až do rychlosti 18 km/h, promění Cabrio v Coupé chráněné před zimou. Kontura zavřené střechy s příkře nakloněným zadním oknem, společně s plochým zavazadlovým prostorem a zadním spoilerem ALPINA, vytvářejí naprosto jedinečný obraz exteriéru. Výfukový systém z nerezavějící oceli s eliptickými zdvojenými koncovkami vydává silný, barytonový zvuk, díky němuž je jízda s otevřenou střechou potěšením pro všechny smysly.

Dynamická jízda

Adaptivní sportovní odpružení kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Řidič také může nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují okamžitým podmínkám jízdy, znatelně upravovat odpružení a celkovou dynamiku jízdy směrem k pohodlnějšímu nebo sportovně zaměřenému nastavení.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B4 S BITURBOCoupéCabrio
Fuel consumption, combined:9,2 l/100km9,1 l/100km
CO2 emissions combined:209 g/km207 g/km
Efficiency Category:EE

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.