BMW ALPINA B4 S BITURBO

Převodovka

Osmistupňová sportovní automatická převodovka byla speciálně upravena se společností ZF podle požadavků automobilů BMW ALPINA a nabízí příkladné pohodlí při řazení s výrazně sportovní charakteristikou.

Upravená mechatronika a speciální měnič točivého momentu zajišťují převod vysokého výkonu motoru s maximální účinností a pohodlím na poháněná kola.

ALPINA SWITCH TRONIC neznamená pouze tradiční tlačítka pro řazení na zadní straně volantu, ale také skutečnost, že software pro řazení je upraven speciálně pro každý typ pohonu.

Osmistupňová sportovní automatická převodovka ve spojení s vysokým momentem točivé síly při nízkých otáčkách motoru typickým pro vozy ALPINA umožňuje snadné a uvolněné řízení i hospodárnou jízdu s vysokými převodovými stupni a poskytuje vynikající pohodlí při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Na druhé straně nevyžaduje design převodovky z hlediska hardware žádné významné snížení točivého momentu při řazení a umožňuje působivě dynamické a velmi rychlé změny převodových stupňů při plném zatížení. Převodovka tak hraje rozhodující roli při usnadnění velmi rychlého zrychlení při dynamické jízdě, hraje však významnou úlohu také při snižování spotřeby paliva díky technologiím BMW Efficient Dynamics, jako je režim ECO PRO a funkce Auto Start Stop. 

Režimy převodovky

Automatický režim řazení je nastaven s jasným zaměřením na pohodlí jízdy. V tomto režimu se převodové stupně řadí rychle a hladce, bez jakéhokoli znatelného přerušení výkonu a v dokonalém souladu se silnými motory s vysokým točivým momentem.

Nyní ještě dynamičtější sportovní režim znatelně zkracuje dobu před zařazením dalšího převodového stupně a v závislosti na zatížení motoru významně posouvá bod řazení do vyšších oblastí otáček za minutu. Reakce na použití akcelerátoru je okamžitá, jízda na plný plyn nebo prudké zrychlení vyvolá simultánní řazení rychlostí dolů a optimální zrychlení.

V manuálním režimu jsou všechny příslušné parametry konfigurovány s cílem dosáhnout výrazné dynamiky a změny převodových stupňů se provádějí výhradně pomocí tlačítek řazení na zadní straně volantu. V tomto režimu jsou změny převodových stupňů velmi rychlé a zabírají pouze zlomek sekundy. Právě zvolený převodový stupeň se zobrazuje na přístrojovém panelu. Automatické řazení vyšších rychlostí je možné potlačit v kombinaci s nastavením Dynamic Performance Control Sport+ nebo DSC Off.


Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B4 S BITURBOCoupéCabrio
Fuel consumption, combined:9,2 l/100km9,1 l/100km
CO2 emissions combined:209 g/km207 g/km
Efficiency Category:EE

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.