BMW ALPINA B5 BITURBO

Design exteriéru

Vzhled nového BMW ALPINA B5 Bi-Turbo určuje sportovní kouzlo a přirozená elegance. Design ALPINA a aerodynamické prvky zdůrazňují jeho výkonnost, přední a zadní spoiler vyzařují harmonickou rovnováhu a zdůrazňují sílu vozu BMW ALPINA B5 Bi-Turbo.

Design spojuje tvar a funkci – aerodynamické komponenty snižují vztlakovou sílu na přední a zadní nápravě téměř na nulu, aby byl vůz maximálně stabilní při jízdě při všech rychlostech. Otvory vpředu na vozidle umožňují přesné a účinné proudění vzduchu k jednotlivým součástem vysoce výkonného chladicího systému. Mřížka ve tvaru ledviny charakteristická pro značku BMW je vybavena zabudovaným systémem řízení vzduchu, který se přizpůsobuje potřebám chlazení BMW ALPINA B5 Bi-Turbo: při uzavření dále snižuje úroveň aerodynamického odporu v porovnání s předchozím modelem.            

Sportovní výfukový systém ALPINA má dvě eliptické zdvojené koncovky, které naznačují výkonnost nového vozu BMW ALPINA B5 Bi-Turbo a jeho silného osmiválcového motoru uspořádaného do tvaru V. Jsou úhledně zabudovány do zadního čela, aby auto vypadalo elegantně.

Nezaměnitelně ALPINA

Slavné ozdobné pruhy, oficiálně známé jako ALPINA Deco-Set, jsou více než jenom připomínka 70. a 80. let minulého století – jsou nedílnou součástí dědictví značky ALPINA. Ozdobná sada vypadá jako stužka, má velmi pěkný vodorovný tvar a může se upevnit na předek a boky vozidla buď ve stříbrné, nebo ve zlaté barvě.

Typickým poznávacím znakem jsou exkluzivní laky ALPINA Blau metallic (modrá metalíza) a ALPINA Grün metallic (zelená metalíza), vyhrazené pouze automobilům BMW ALPINA. Kromě toho je pro nový vůz BMW ALPINA B5Bi-Turbo k dispozici široká paleta dalších laků BMW a BMW Individual.

Zvláštní znak: nový, volně zavěšený nápis ALPINA na předním spoileru. Jako žádný jiný prvek spojuje nezaměnitelný vzhled s technickou dokonalostí. Samostatný nápis umožňuje inženýrům značky ALPINA dosáhnout pomocí dalšího otvoru pro nasávání vzduchu optimálního proudění k centrálně umístěnému vodnímu chladiči. Nápis je dispozici v úpravě chrom, stříbro, zlato nebo černý „vysoký lesk“.