BMW ALPINA B7

Podvozek a odpružení

Nové BMW ALPINA B7 má nejpokročilejší technologii odpružení a nabízí výjimečné pohodlí při jízdě jakoukoli rychlostí i nepřekonatelnou agilitu a přesné ovládání.

Systém vzduchového odpružení obou náprav v kombinaci s funkcemi Dynamic Damper Control (dynamické řízení tlumičů) a Active Comfort Drive (aktivní pohodlná jízda) a funkcí Road Preview zajišťuje nejvyšší úroveň pohodlí při jízdě, zatímco funkce Active Roll Stabilization (aktivní boční stabilizace) minimalizuje náklony karoserie při jízdě v zatáčkách. Řízení zadní nápravy v systému Integral Active Steering poskytuje novému BMW ALPINA B7 nejlepší úroveň dynamického výkonu a ovládání „lehkou nohou“ v jeho třídě. Zatímco systém vzduchového odpružení obou náprav s funkcí automatického vyrovnání odpovídá primárně za výjimečnou úroveň pohodlí při jízdě, umožňuje také úpravu světlé výšky celkem o 35 mm. Při rychlostech nad 230 km/h nebo při volbě režimu Sport+ se automaticky sníží světlá výška vozu BMW ALPINA B7 o 15 mm, čímž se dosahuje snížení těžiště, zlepšení ovládání na základě negativního sklonu kol a stability při vysoké rychlosti. Podle potřeby se může při rychlosti do 30 km/h světlá výška také zvýšit o 20 mm, aby se zvýšila výška nad terénem.

 

 

Integrované aktivní řízení

Ve spojení s vysoce výkonnou hnací hřídelí a pohonem všech kol nabízí integrované aktivní řízení zážitek z dynamické jízdy par excellence. Spojuje elektrický systém řízení s variabilním poměrem na přední nápravě s aktivním řízením na zadní nápravě, s jehož pomocí se kolo může otáčet maximálně o 3 stupně. Systém, ve kterém zadní náprava řídí při nízkých rychlostech proti přední nápravě s cílem dosáhnout zvýšení agility a dynamického chování je specificky kalibrovaný pro odpružení ALPINA a výkonné pneumatiky MICHELIN®. Při vysokých rychlostech naopak řídí zadní náprava společně s přední pro dosažení maximální směrové stability.

 

 

Výkonné pneumatiky

BMW ALPINA B7 je vybavena pneumatikami MICHELIN® Pilot Super Sport s rozměry 255/40/ ZR20 vpředu a 295/35 ZR20 vzadu (označení pneumatik EU: E/A / 71dB vpředu, C/A / 73dB vzadu), na disku 8.5 x 20” a 10 x 20” ALPINA CLASSIC.

Volitelné disky 21” ALPINA CLASSIC mají super minimalistický design – hliník vysoké hustoty a pevnosti dosažené kováním vede k úspoře více než 20 % neodpružené hmotnosti na každém kole. Sportovní pneumatiky MICHELIN® Pilot Super Sport jsou specificky navrženy pro splnění požadavků vysoce výkonných sportovních vozů. Přispívají přímo k pocitu přesného řízení automobilu BMW ALPINA B7 a výrobci se zde zříkají technologie run-flat v zájmu zvýšeného pohodlí při jízdě.

Vysoce účinné brzy

Upravený systém brzd spojuje vysokou sílu při zastavení s odpovídající zpětnou vazbou na brzdovém pedálu. Na přední nápravě jsou namontovány pevné čtyřpístové třmeny a kotouče Ø 395 x 36 mm. Na zadní nápravě jsou nyní plovoucí třmeny spárovány s většími kotouči Ø 398 x 28 mm.

 

 


Bezpečnost

Vozy BMW ALPINA nabízejí vysoký stupeň pohodlí a sportovní vlastnosti i neutrální chování při jízdě, což zajišťuje stabilitu a vysoký stupeň bezpečnosti i při jízdě vysokou rychlostí.

Elektronické systémy řízení stability při jízdě se specificky upravují pro každý jednotlivý model BMW ALPINA s ohledem na celou řadu parametrů ovlivňujících řízení, aby bylo zajištěno, že se vysoký výkon a točivý moment bude přenášet na silnici bezpečně a účinně.

Zvláštní význam má při tom vliv aerodynamických vlastností vozidla na stabilitu při jízdě, zvláště při vyšších rychlostech. Na základě zásady „Forma sleduje funkci“ jsou aerodynamické komponenty, jako je přední a zadní spoiler, specificky navrženy tak, aby spolupracovaly při dosažení maximálního možného snížení vztlaku a zajištění velmi neutrálního chování.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA B7Limousine
Fuel consumption, combined:11,1 l/100km
CO2 emissions combined:253 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

EU tyre label

EU tyre label = fuel efficiency class / wet grip class / external rolling noise class, external rolling noise value

For more detailed information, please click here:
EU tyre labels - information according to Regulation (EU) 2020/740
www.alpina-automobiles.com/tyrelabel