BMW ALPINA D3 BITURBO

BMW ALPINA D3 BITURBO

BMW ALPINA D3 Bi-Turbo stanovuje nové standardy z hlediska výkonu a účinnosti v segmentu sportovně luxusních vozů střední třídy s dieselovým pohonem. 3,0-litrový vznětový řadový šestiválcový motor s Bi-Turbo vyvine 257 kW (350 k) a 700 Nm točivého momentu a zapůsobí se zvláštním výkonem v kompaktním, agilní tělo generace řady 3 oceňované BMW.

BMW ALPINA D3 Bi-Turbo přesvědčí s jemným, opticky silným sportovním designem. Přední spoiler a chrom ledvin zdůrazňují dynamiku a přítomnost přední části vozidla a zajišťují silný a ušlechtilý vzhled. Standardní LED ALPINA světlomety jsou efektivní a nabízejí jak optimální osvětlení vozovky a osobitý vzhled. Tyto dvě dvojité koncovky výfuku jsou elegantně zařízené ve ALPINA konkrétním Heckblende integrovány přes koncová světla se objevují v designu BMW LED. provozní kvality a designové prvky v interiéru jsou doplněny komplexní standardními funkcemi, mezi které patří tempomat, parkovací senzory a balíček skladování větší pohodlí a bezpečnost.

SEDAN

D3 Bi-Turbo Sedan zrychluje z 0 na 100 km/h během pouhých 4,6 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 276 km/h. Jeho kombinovaná spotřeba paliva pouhých 5,3 l/100 km a emise CO2 podle normy ECE 139 g/km jsou tak ještě více udivující. Společnost ALPINA tímto automobilem stanoví nová měřítka pro výkon dieselového motoru. Mimořádný výkon a vynikající účinnost se v tomto autě spojují se známými vlastnostmi vozů ALPINA, oceňovanými našimi zákazníky na celém světě.

TOURING

Model D3 Bi-Turbo Touring spojuje mimořádný výkon a vynikající účinnost s vysokou úrovní mnohostrannosti vozu určeného ke každodennímu užívání i pro rodinu. Velký jízdní dosah, dostatečné rezervy výkonu a funkční úložný prostor řadí tento vůz mezi sportovní, luxusní, všestranné automobily. Je k dispozici také s pohonem všech kol.  Přestože se jedná o velmi praktické vozidlo, zrychlí D3 Bi-Turbo Touring z 0 na 100 km/h během pouhých 4,6 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 274 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva změřená podle normy ECA činí jen 5,4 l/100 km a emise CO2 142 g/km.

»»  HISTORIE řady D  ««

První D3 vyjela z Buchloe v roce 2005 jako přeplňovaný řadový dvoulitrový čtyřválec a tento model nabízel mnohá překvapení – nebyl to první diesel, který nesl znak ALPINA, ale bylo neobvyklé, že ALPINA nevévodila výkonovým tabulkám. Místo toho nabídla vysoký točivý moment a výjimečnou hospodárnost. Tato D3 byla později upravena do biturbové verze, čímž se výrazně zvýšila kultura jejího jízdního projevu a výkon. Široká nabídka karosérií, úžasný podvozek a možnost volby manuální nebo automatické převodovky přispěly k tomu, že se tento model stal s více než 2000 kusy dodanými zákazníkům nejprodávanějším modelem BMW ALPINA všech dob.

Tento extrémně úspěšný a prověřený třílitrový dieselový šestiválec s přeplňováním Bi-Turbo, známý z nadšeně přijatých modelů D5 Bi-Turbo a XD3 Bi-Turbo, je od roku 2013 k dispozici také v karosérii BMW řady 3, ověnčené mnoha cenami. Kombinace výkonného motoru a nízké spotřeby paliva v kompaktní karosérii se setkala s velmi pozitivním přijetím a do dnešního dne se tohoto vozu prodalo více než 900 kusů. V tisku jsou modely D3 a D4 Bi-Turbo často označovány za to nejlepší, co může reálný svět nabídnout, zvláště v porovnání s modely od ostatních předních výrobců s mnohem většími a žíznivějšími benzínovými motory.

Promyšlená síla

Design automobilu ALPINA dovedně spojuje návrhářský jazyk společnosti BMW s výraznými, a přitom evolučními prvky ALPINA. Celkový vzhled vozu BMW ALPINA je odrazem jeho vnitřních hodnot: silný, dynamický, sebevědomý, nikdy však podbízivý. 


 

Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007:

BMW ALPINA D3 BITURBO                                                                                      Saloon                                        Touring
Fuel consumption, combined:                                                                                     5.3 l/100 km                               5.4 l/100 km
CO2 emissions combined:                                                                                          139 g/km                                    142 g/km
CO2 efficiency category:                                                                                             B                                              B

Errors and changes excepted.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.