BMW ALPINA D3 S

Podvozek

Sportovní odpružení ALPINA

Sportovní odpružení ALPINA zajišťuje vynikající ovladatelnost za každé jízdní situace. Pružiny značky Eibach zajišťují společně s dorazy a speciálně upravenými stabilizátory vyváženější a harmoničtější usazení vozu. Vůz BMW ALPINA D3 je velmi stabilní a nabízí znatelnou odezvu při dynamickém zatáčení. Režimy COMFORT+, COMFORT a SPORT nabízejí širokou škálu jízdních zážitků - od maximálního pohodlí při jízdě přes každodenní využívání až po zřetelnou obratnost a boční dynamiku.

Variabilní sportovní řízení

Variabilní sportovní systém nabízí řidiči tři režimy řízení: režim COMFORT se zacílením na hladkou směrovou stabilitu a vysoký pocit bezpečí i při vysokých rychlostech a režimy SPORT a SPORT+ pro maximální citlivost a přesnost.

Vysoce výkonné pneumatiky na míru

Speciálně pro nové modely BMW ALPINA 3 byla vyvinuta nová kombinace dvou kol a pneumatik: dvojkolí z lehké slitiny ALPINA DYNAMIC 19“ s paprsky 5x4 a kovaným dvojkolím ALPINA CLASSIC 20“ s tradičním dvacetipaprskovým designem a uzamykatelným krytem náboje. Ve spolupráci se značkou Pirelli byly vyvinuty ultra-vysoce výkonné pneumatiky Pirelli P Zero s označením ALP, které splňují požadavky nové generace vozů a poskytují maximální přilnavost.

Vysoce výkonné brzdy

Brzdový systém ALPINA, který zahrnuje pevné čtyřpístové třmeny s brzdovými kotouči o průměru 395 mm na přední nápravě, inspirované výkonným modelem BMW ALPINA B5 Bi-Turbo, a plovoucí brzdové třmeny s brzdovými kotouči o průměru 345 mm na zadní nápravě, nabízí vynikající brzdný výkon.

Diferenciál s omezeným prokluzem jako standard

Pohon standardně obsahuje elektronicky ovládaný diferenciál s omezeným prokluzem zadní nápravy pro vyšší jízdní dynamiku a čiré potěšení z jízdy. Vůz BMW ALPINA D3 S umí dynamicky zatáčet s důrazem na pohon zadních kol a vyšší přenos výkonu a trakce umožňují mimořádně dynamické zrychlení po výjezdu ze zatáček.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA D3 SSedanTouring
Fuel consumption, combined:6,7 l/100km6,7 l/100km
CO2 emissions combined:176 g/km176 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

EU tyre label

EU tyre label = fuel efficiency class / wet grip class / external rolling noise class, external rolling noise value

For more detailed information, please click here:
EU tyre labels - information according to Regulation (EU) 2020/740
www.alpina-automobiles.com/tyrelabel