BMW ALPINA D3 S

Pohon

Působivý výkon motoru - příkladná efektivita

Nový vůz BMW ALPINA D3 S překvapuje charakterem motoru, který na rozdíl od jiných dieselových motorů lační po vysokých otáčkách na hranici maxima. ALPINA navíc poprvé zavádí inovativní mild-hybridní technologii BMW s 48-voltovým startovacím generátorem pro okamžitou odezvu plynu a vyšší efektivitu, která zajišťuje plynulé, dlouhé dojezdy a vysoký výkon.

Třílitrový šestiválcový motor s dobíjením Bi-Turbo a vysoce výkonným chladicím systémem ALPINA nabízí maximální výkon 261 kW (355 k). K maximálnímu točivému momentu 730 Nm dochází při rychlosti mezi 1 750 a 2 750 otáčkami za minutu tak, aby měl vůz dostatek energie v každé situaci. Vůz BMW ALPINA D3 S dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 vteřin (touring za 4,8 vteřin) a sprint na 200 km/h zvládne za zřetelného a živého zvuku motoru dokončit za 17,5 vteřin (touring za 18,3 vteřin). Maximální rychlost je 273 km/h (touring 270 km/h).*

*V kombinaci s koly ALPINA CLASSIC 20“ je maximální rychlost snížena přibližně o 3 km/h.

Mild-hybridní technologie BMW

Mild-hybridní technologie BMW nejenže zvyšuje účinnost vysoce výkonného dieselového motoru, ale také jeho dynamickou odezvu. Rekuperovaná energie se ukládá do 48-voltové baterie a je dále využívána pásovým 48-voltovým startovacím generátorem. Díky okamžitému elektrickému výkonu až 8 kW (11 k) jsou odezvy motoru i plynu bezkonkurenční, zejména při nízkých otáčkách. Při konstantní rychlosti umí motor díky podpoře elektrického systému pracovat s optimalizovaným rozsahem zatížení, což ještě zvyšuje jeho účinnost.

Výkonný pohon všech kol (xDrive)

Systém pohonu všech kol vychází z inteligentního systému BMW xDrive, který dle potřeby variabilně dělí točivý moment mezi přední a zadní nápravu. Situačně optimalizované rozkládání točivého momentu, které je typickým prvkem vozů ALPINA, se zaměřuje převážně na zadní nápravu, aby dostál sportovnímu charakteru vozu BMW ALPINA D3 S.Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA D3 SSedanTouring
Fuel consumption, combined:6,7 l/100km6,7 l/100km
CO2 emissions combined:176 g/km176 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

EU tyre Label

EU tyre label = fuel efficiency class / wet grip class / external rolling noise class, external rolling noise value

For more detailed information, please click here:
EU tyre labels - information according to Regulation (EU) 2020/740
www.alpina-automobiles.com/tyrelabel