BMW ALPINA D3 S

Převodovka

Příjemná a dynamická jízda

Osmirychlostní automatická převodovka 8HP76, vyvinutá ve spolupráci se specialisty ZF, je speciálně uzpůsobena výkonovým charakteristikám dieselového šestiválce s vysokým točivým momentem. Aktualizovaný software zajišťuje v kombinaci s novou mechatronikou rychlou odezvu a rychlé řazení.

Ve speciálním režimu ALPINA COMFORT+ je řazení plynulé a změny rychlostních stupňů si téměř nevšimnete. Body řazení v režimu SPORT jsou nastaveny na maximální jízdní výkon a změny rychlostních stupňů jsou výrazně rychlejší a znatelnější.

ALPINA SWITCH-TRONIC

Řidiči mohou volit také manuální režim a využívat tlačítek ALPINA SWITCH-TRONIC na zadní straně volantu. V režimu SPORT+ je automatické řazení na vyšší rychlostní stupně při maximálních otáčkách za minutu potlačeno tak, aby měl řidič absolutní kontrolu nad řízením. Volitelně jsou k dispozici nové ergonomicky optimalizované, počítačově řízené řadicí páky ALPINA SWITCH-TRONIC, vyrobené z pevného hliníku a s černou, matnou povrchovou úpravou.


Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007.


BMW ALPINA D3 SSedanTouring
Fuel consumption, combined:6,7 l/100km6,7 l/100km
CO2 emissions combined:176 g/km176 g/km
Efficiency Category:

The disclosed fuel consumption and CO2 emissions are measured according to WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) and converted to NEDC (New European Driving Cycle) for comparison purposes. Depending on your country, vehicle related taxes or other duties may be based on fuel consumption and CO2 emissions data which differs from that shown here.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

EU tyre Label

EU tyre label = fuel efficiency class / wet grip class / external rolling noise class, external rolling noise value

For more detailed information, please click here:
EU tyre labels - information according to Regulation (EU) 2020/740
www.alpina-automobiles.com/tyrelabel