BMW ALPINA D4 BITURBO

Design exteriéru

Design automobilu ALPINA dovedně spojuje návrhářský jazyk společnosti BMW s výraznými, a přitom evolučními prvky ALPINA. Celkový vzhled vozu BMW ALPINA je odrazem jeho vnitřních hodnot: silný, dynamický, sebevědomý, nikdy však podbízivý.

S naší společností jsou nezrušitelně spojovány tradiční barvy modrá a zelená. Tyto barvy také tvoří základ dvou exkluzivních laků ALPINA Blue Metallic (modrá metalíza) a ALPINA Green Metallic (zelená metalíza). K dispozici je také velký počet laků BMW a BMW Individual i laky na přání zákazníka.

Aerodynamika

Jasný výtvarný jazyk spojující techniku se stylovými typickými vlastnostmi všech automobilů BMW ALPINA umožňuje znalcům snadno poznat dědictví uvedené značky. I když komponenty ovlivňující aerodynamiku mohou mít rovněž estetickou funkci, řídí se jejich konstrukce a tvar přísně zásadami aerodynamiky. Vzhled předního spojleru s nenápadným logem ALPINA zajišťuje účinné proudění vzduchu k rozsáhlému výkonnému chladicímu systému, jaký potřebují silné přeplňované motory. V kombinaci se zadním spojlerem dosahují jednotlivé modely vynikajících a velmi vyvážených aerodynamických vlastností a maximálního snížení vztlaku, což je velmi důležité pro stabilní a bezpečné ovládání – zvláště při vyšších rychlostech. Zadní čelo elegantně obklopuje dvě dvojité koncovky výfukového systému.

Disky CLASSIC

Disky ALPINA CLASSIC jsou ikonou designu kol a pravděpodobně nejtypičtějším a nejznámějším vizuálním prvkem každého automobilu BMW ALPINA. Původ tohoto klasicky krásného, nepřetržitě užívaného a elegantního prvku sahá dále než 40 let do historie firmy. Návrh kola s dvaceti paprsky byl tehdy nejlepším technickým řešením pro dosažení maximální pevnosti a zároveň snížení hmotnosti na minimum. Zcela jedinečnou vlastností současné generace disků je snímatelný a uzamykatelný kryt náboje kola, za kterým je umístěn skrytý vnitřní ventilek. Stlačený vzduch se čerpá do pneumatik dutým vyvrtaným paprskem. Disky ALPINA CLASSIC ve velikostech 19 až 21 palců (v závislosti na modelu) jsou typickým atributem všech automobilů BMW ALPINA a výrazně přispívají k jejich elegantnímu a nezaměnitelnému vzhledu. 

Deco-Set (ozdobná sada)

Slavné ozdobné pruhy, oficiálně známé jako ALPINA Deco-Set, jsou více než jenom pocta 70. a 80. letům minulého století – jsou nedílnou součástí dědictví značky ALPINA. Ozdobná sada vypadá jako stužka, má velmi pěkný vodorovný tvar a může se upevnit na předek a boky vozidla buď ve stříbrné, nebo ve zlaté barvě.