BMW ALPINA D4 BITURBO

Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo

Ze základu v podobě vozu BMW 1500 se zlepšeným výkonem, který položil Burkard Bovensiepen v 60. letech minulého století, se do dnešních časů stalo trvalé měřítko v segmentu luxusních sportovních automobilů. Z tehdejšího prvního technicky a kvalitativně vysoce hodnotného produktu firmy ALPINA, čtyřválce BMW nové třídy s duálním karburátorem Weber, je dnes moderní vyspělý automobil. Od samého počátku byly tyto automobily vybaveny nejlepšími možnými geny vozidel BMW tak, aby dosahovaly nejlepších výsledků z hlediska výkonu, pohodlí, kultury jízdy a účinnosti.

Nové modely BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Coupé a Convertible se ujímají vedení v segmentu sportovních a luxusních dvoudveřových modelů poháněných dieselovými motory. Dobře vyladěná kombinace výkonu, točivého momentu, účinnosti a kultury jízdy zajišťují bezchybný zážitek z jízdy. Třílitrový řadově uspořádaný šestiválcový dieselový motor s přeplňováním Bi-Turbo, výborně sladěný s 8rychlostní sportovní automatickou převodovkou, umožňuje sportovnímu kupé a elegantnímu kabrioletu dosahovat výkonů vzbuzujících nadšení.

 

Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo prošlo jemnými změnami designu v rámci posledního vylepšení modelu: dostalo například nové spoilery vpředu i vzadu s chromovanými prvky. Nová LED přední a mlhová světla, která dnes patří ke standardnímu vybavení, zajišťují maximální osvětlení silnice, a tím i větší bezpečnost, a propůjčují novému BMW ALPINA D4 Bi-Turbo charakteristický, mohutný vzhled. Novou podobu mají také skupinová zadní světla, nyní rovněž s technologií LED. Nejlepší jakost materiálu a vylepšené kontrolní prvky v interiéru jdou ruku v ruce s rozšířeným standardním vybavením, do kterého nyní patří rozdělená, samostatně sklopná zadní sedadla, automatická klimatizace s dvouzónovou regulací a služby ConnectedDrive pro lepší propojení.

COUPÉ

Vzhled Coupé BMW ALPINA D4 Bi-Turbo spojuje mohutné a jemné prvky v jedné elegantní siluetě. Coupé je delší, širší a výrazně nižší než sedan. Jeho profil klesá od mohutné, silné přední části se zdůrazněnými liniemi k čisté a stylové zádi. Přední spoiler s nenápadným nápisem ALPINA hladce zapadá do dynamické spodní přední části, pro niž jsou charakteristické velké nasávací otvory chladicího systému přeplňovaného motoru, převodovky a vysoce výkonného brzdového systému s pevným třmenem. Nové BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Coupé, poháněné motorem o výkonu 257 kW (350 k) a točivém momentu 700 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 4,6 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 278 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí pouhých 5,3 l/100 km a emise CO2 139 g na 1 km.

 

 

CABRIO

Kabriolety BMW ALPINA vyrobené na základě vozů BMW řady 3 nebo 4 jsou již mnoho desetiletí oblíbené u malé a obzvlášť věrné skupiny nadšených vlastníků. BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Cabrio je pokračováním tohoto úspěchu a vyplňuje velmi specifickou niku. Nabízí pozoruhodný výkon a vynikající jízdní kulturu na dlouhých cestách v elegantním a stylovém tvaru – bez ohledu na to, zda je střecha vytažená nebo složená. Výkonný třílitrový dieselový šestiválec Bi-Turbo s plynulým zvyšováním výkonu, velkou rezervou točivého momentu a vynikajícím vyladěním je ideálně vhodný pro mnohostranný Cabrio BMW řady 4 se skládací kovovou střechou. BMW ALPINA D4 Bi-Turbo Cabrio , poháněný motorem o výkonu 257 kW (350 k) a točivém momentu 700 Nm, zrychluje z 0 na 100 km během pouhých 5 sekund a dosahuje maximální rychlosti 275 km/h. Kombinovaná spotřeba na základě normy ECE činí 5,9 l/100 km a emise CO2 155 g na 1 km. 

... dynamické CESTOVÁNÍ

Zážitek z řízení vozu ALPINA je jedinečný – možná nejlépe ho lze charakterizovat výrazy snadnost a silná důvěra. Hlavní úlohu při tom hraje inteligentní odpružení a nastavení podvozku, které zajišťují vysoké, znatelné pohodlí v kombinaci s vynikající dynamikou jízdy a neutrálním chováním. Jedná se o často zmiňované pohodlí jízdy charakteristické pro značku ALPINA. Adaptivní sportovní odpružení ALPINA kombinuje elektronicky nastavitelné tlumiče s pružinami, pomocnými pružinami a příčnými stabilizátory. Nezávisle na aktivních tlumičích, které se neustále přizpůsobují aktuálním podmínkám jízdy, může řidič také znatelně upravit odpružení a celkovou dynamiku jízdy ve prospěch většího pohodlí nebo sportovnějšího zaměření. 

Výrazná osobnost

Výtvarný styl Cabrio D4 Bi-Turbo určují krátké přesahy, mohutná ramena končící silnou zádí a typická kovová skládací střecha. Sportovní a mohutný přední spojler má v sobě zabudované funkční otvory pro nasávání vzduchu. Z hlediska aerodynamiky se dokonale hodí k nenápadnému zadnímu spojleru. Celkový vzhled je velmi čistý a ostrý dokonce i se složenou střechou.

Dvacetipalcové disky ALPINA CLASSIC se dokonale hodí k celkové podobě kabrioletu a dodávají mu obzvlášť elegantní vzhled. Střecha, která se stisknutím tlačítka uzavře během 20 vteřin a je možné ji zavírat až do rychlosti 18 km/h, promění Cabrio v Coupé chráněné před chladem. Obrys uzavřené střechy s jejím příkrým zadním oknem, spolu s plochým zavazadlovým prostorem a zadním spojlerem ALPINA vytváří naprosto jedinečnou podobu exteriéru.

Trénovaný sportovec

Design tohoto Coupé v sobě úspěšně spojuje sportovní rysy a elegantní krásu v jednom plynulém tvaru. Jeho profil přechází od silné přední části s nápadnými linkami a výraznými povrchy přes mírně stoupající linii ramen do široké a mohutné zádi. Nízká, protažená silueta Coupé se výborně hodí k diskům ALPINA CLASSIC. Nadčasový design s 20 paprsky a ukrytým vnitřním ventilkem dodávají tomuto Coupé lehký a dynamický vzhled; přes paprsky je vidět modré brzdové třmeny s nápisem ALPINA. Zvláště nápadné jsou oválné zdvojené koncovky výfukového systému, které jsou přitažlivým způsobem zabudovány do zadního čela.


 

Information on fuel consumption and CO2 emissions according to the applicable EU Directive VO (EU) 715/2007:

BMW ALPINA D4 BITURBO                                                                                       Coupé                                     Convertible
Fuel consumption, combined:                                                                                      5.3 l/100 km                            5.9 l/100 km
CO2 emissions combined:                                                                                           139 g/km                                 155 g/km
CO2 efficiency category:                                                                                              B                                          B

Errors and changes excepted.

Further information on specific fuel consumption and specific CO2 emissions of new passenger cars is given in „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” which can be obtained free of charge at all points of sale and from the Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Efficiency-Class

Determined on the basis of the measured CO2 emissions taking into account the mass of the vehicle.