BMW ALPINA D5 BITURBO

Design exteriéru

Vzhled nového BMW ALPINA D5 S je definovaný atletickým duchem a přirozenou elegancí. Prvky designu a aerodynamiky vozu ALPINA zdůrazňují jeho výkonný charakter a vyzařují harmonickou vyváženost, kterou se vyznačuje mohutný tvar moderních řady BMW 5.

Vzhled spojuje tvar a funkci – velké nasávací otvory na předku vozidla umožňují přívod vzduchu k jednotlivým komponentám vysoce výkonného chladicího systému. Aktivní mřížka ledvinovitého tvaru BMW se uzavírá, jestliže to chlazení dovolí, aby se zlepšil koeficient aerodynamického vztlaku. Aerodynamické komponenty ALPINA snižují vztlak na přední a zadní ose téměř na nulu pro dosažení maximální jízdní stability při všech rychlostech.

Technický důvtip se setkává s nadčasovým designem. Kovaná 20“ kola ALPINA CLASSIC se svými nezaměnitelnými dvaceti paprsky a minimalistickým designem snižují (téměř o 25 %) množství neodpružené hmoty, což v kombinaci s vysoce výkonnými pneumatikami Pirelli vyvinutými speciálně pro značku ALPINA prospívá manévrování, citu pro řízení a pohodlí. Exkluzivní barvy – modrá a zelená metalíza ALPINA – jsou charakteristickým prvkem vyhrazeným pouze pro automobily BMW ALPINA. K dispozici jsou však i ostatní barvy BMW a BMW Individual.

Nezaměnitelně ALPINA

Slavné ozdobné pruhy, oficiálně známé jako ALPINA Deko-Set, jsou více než jenom připomínka 70. a 80. let minulého století – jsou nedílnou součástí dědictví značky ALPINA. Ozdobná sada vypadá jako stužka, má velmi pěkný vodorovný tvar a může se upevnit na předek a boky vozidla buď ve stříbrné, nebo ve zlaté barvě.

Tradiční barvy modrá a zelená jsou pevně spojeny s naší společností. Tyto barvy jsou také základem dvou exkluzivních laků ALPINA – ALPINA Blau metallic (modrá metalíza) a ALPINA Grün metallic (zelená metalíza). Kromě toho je pro nový vůz BMW ALPINA D5 S k dispozici široká paleta dalších laků BMW a BMW Individual i laků upravených podle přání zákazníka.

Zvláštní znak: nový, volně zavěšený nápis ALPINA na předním spoileru. Jako žádný jiný prvek spojuje nezaměnitelný vzhled s technickou dokonalostí. Volně upevněný nápis umožňuje začlenit do přední části vozu další otvor, který přivádí vzduch do jednoho z externích chladičů. Nápis je dispozici v úpravě chrom, stříbro, zlato nebo černý „vysoký lesk“.