FAQs

FAQ - Frequently Asked Questions

Mohu se stát prodejcem značky ALPINA?

Možnost být autorizovaným prodejcem automobilů BMW ALPINA nebo dílů a příslušenství ALPINA mají výlučně autorizovaní prodejci BMW a obchodní zastoupení společnosti BMW.

Které modely BMW ALPINA se prodávají v USA a v Kanadě?

V současné době jsou u autorizovaných prodejců BMW v Severní Americe / v Kanadě k dispozici a úředně schváleny vozy BMW ALPINA B7 a BMW ALPINA B6 Gran Coupé.

Nabízí společnost ALPINA znaky ALPINA, které nahrazují znaky BMW na kapotě a na víku zavazadlového prostoru vozů BMW ALPINA?

Ne, všechny automobily BMW ALPINA se dodávají se znakem BMW jako obchodním označením na kapotě a víku zavazadlového prostoru. Jestliže nějaké cizí firmy vyrábějí a prodávají znaky ALPINA, jedná se o padělky, které firma ALPINA právně postihuje.

Nabízí ALPINA poprodejní tuning nebo úpravy ke zvýšení výkonu automobilů BMW?

ALPINA jako výrobce pouze prodává hotové, továrně vyráběné automobily. ALPINA nenabízí žádné soupravy k poprodejním úpravám, tuningové sady nebo úpravy. Firma ALPINA důrazně varuje před jakýmkoli tuningem, který může negativně ovlivnit životnost motoru a jiných komponentů. Jakékoli úpravy motoru po prodeji ruší zbývající dobu záruky k danému automobilu BMW ALPINA. 

Je možné nechat si dodatečně upravit automobil BMW od firmy ALPINA?

Firma ALPINA jako výrobce nabízí výhradně nové automobily BMW ALPINA. Pro všechny modely BMW, a to i starších řad, však ALPINA nabízí příslušenství, jako např. kola z lehkého kovu, podvozky a aerodynamické součásti. Další informace najdete v oddílu Díly a příslušenství.

Jak mohu požádat o brožuru nebo ceník?

Brožury a ceníky si můžete vyžádat prostřednictvím kontaktního formuláře u firmy ALPINA v Buchloe. Nebo se obraťte na nejbližšího autorizovaného prodejce BMW ALPINA.

Jaké informace ALPINA požaduje, než mi vydá ABE (Allgemeine Betriebserlaubnis / Všeobecné povolení k provozu)?

ALPINA vám nabízí možnost objednat si dokumenty ABE k originálním dílům ALPINA. Cena ABE včetně poštovného je 10 € a platí se předem. Při objednávání ABE uveďte prosím tyto informace: svoji úplnou adresu, číslo dílu ALPINA, přesný typ vozidla, rok výroby modelu a u kol ALPINA z lehké slitiny velikost pneumatiky. Viz též oddíl Schválení.

Existuje nějaký seznam všech v současné době dostupných nových a ojetých vozů BMW ALPINA?

Databázi nových a ojetých vozů BMW ALPINA, které jsou v současné době k dispozici u autorizovaných prodejců ALPINA, najdete zde.

Do jakých kategorií z hlediska pojištění patří automobily BMW ALPINA? Existuje nějaký jejich seznam?

ALPINA vyrábí automobily v malých sériích. Proto nejsou naše modely zařazeny do žádných stanovených kategorií pojištění. Potřebujete-li podrobnější informace, obraťte se na nás nebo přejděte do oddílu Pojištění.

Kteří prodejci prodávají automobily BMW ALPINA? Existuje nějaký jejich seznam? Kde ho mohu najít?

Seznam všech autorizovaných prodejců BMW ALPINA najdete na tomto webovém místě v oddílu Kontakt.

Kde se provádí servis a údržba vozů BMW ALPINA?

Údržbu, servis a opravy automobilů BMW ALPINA mohou provádět všichni smluvní prodejci a obchodní zastoupení BMW.

Jaká je správná velikost pneumatik na modely řady 3 BMW a BMW ALPINA E36 v kombinaci s disky ALPINA 8“x17“ vpředu a 9“x17“ vzadu?

Bohužel se pneumatiky velikosti 265/35 R17 pro zadní kola již nevyrábějí. ALPINA uskutečnila rozsáhlé zkoušky s níže uvedenou kombinací pneumatik. ALPINA jim dále udělila technické schválení a může je doporučit jako náhradu za kola ALPINA s těmito čísly dílů: 36 11 138 a 36 11 139 a také 36 11 158 a 36 11 159 velikostí 225/45 R17 vpředu a 245/40 R17 vzadu. Potřebné potvrzení (Gutachten) najdete zde.

Je možné navštívit závod ALPINA v Buchloe nebo se zúčastnit prohlídky závodu?

Bohužel v současné době návštěvy ani prohlídky závodu nemůžeme nabízet.

 

Je možné upravit můj vůz BMW ALPINA tak, aby jezdil na plyn (zemní, kapalný nebo Autogas)?

ALPINA nenabízí přestavbu na plyn pro žádný ze svých modelů. Automobily BMW ALPINA nebyly navrženy, vyvíjeny ani zkoušeny pro plynový pohon. ALPINA nemůže nabídnout žádnou podporu těm, kdo se snaží o přechod na plynový pohon, ani neschvaluje žádné úpravy na plynový pohon a nevydává povolení k jejich použití v provozu. Škody, které vzniknou přestavbou na plynový pohon, jsou vyloučeny z jakýchkoli záručních nároků. ALPINA nenabízí žádné úpravy pro plynový pohon. 

Mohu používat ve svém voze BMW ALPINA palivo E10 nebo B7?

Benzínové motory – Všechny benzínové motory ALPINA vyrobené od ledna 1998 a vhodné pro spalování paliva Super (ROZ 95) mohou bez omezení používat palivo Super (ROZ 95, E10, DIN 51626-1).

Poznámka: Maximálního výkonu a optimálních hodnot spotřeby se však dosahuje pouze s palivem Super-Plus ROZ 98.

Do vozidel vyrobených do roku 1998 je třeba tankovat palivo Super Plus E5 (ROZ98, DIN EN 228, DIN 51626-1). Druhy paliva s vyšším podílem biopaliva nebo etanolu (E50 až E85) nabízené na německém trhu nejsou pro vozidla ALPINA obecně povoleny.

Dieselové motory – paliva pro dieselové motory smějí od roku 2008 obsahovat maximálně 7 % bionafty např. RME (metylester řepkového oleje) (B7, DIN 51628), dosud to bylo maximálně 5 % (B5).

Toto palivo B7 je vhodné pro všechny dieselové motory ALPINA. To zahrnuje také vozidla vybavená filtrem pevných částic BMW, ať už z továrny nebo jako dodatečným vybavením ze strany BMW. Životnost a účinnost filtrovacího zařízení tím není ovlivněna.

Čistá biopaliva pro dieselové motory (B100, metylester řepkového oleje) nejsou pro vozidla ALPINA na základě materiálové nesnášenlivosti a narušení funkce v systému vstřikování povolena.