NA ZAKÁZKU

Manufaktura

Neexistuje žádný lepší způsob, jak dodat Vašemu automobilu BMW ALPINA jedinečnou a nezaměnitelnou identitu, než individuální interiér zhotovený z nejjemnější kůže LAVALINA nejvyšší jakosti.

Dílna společnosti ALPINA Vám umožňuje vybrat si barvu, design a konečnou úpravu povrchu prakticky do posledního detailu. Naši odborníci v čalounické dílně ALPINA Vám splní přání s uplatněním nejvyšších jakostních norem a klasického řemeslného umění.

Všechny modely BMW ALPINA mohou být vybaveny jedním ze dvou interiérů LAVALINA. Zákazníci, kteří si cení především zvláštního pohodlí a klimatických vlastností kůže LAVALINA, si mohou vybrat interiér, ve kterém je z tohoto materiálu vyrobeno čalounění předních a zadních sedadel. Interiér zhotovený pouze z kůže vytváří jedinečně luxusní prostředí, v němž jsou téměř všechny povrchy pokryty kůží.

Každý vůz BMW ALPINA je jedinečný. Možnosti designu nabízené v interiéru ALPINA LAVALINA sahají od detailů klasického typického vzhledu ALPINA až po tradiční prvky kožených řemeslných výrobků. Mohou to být například zpevněné lemy, švy, vyšívání a prošívání. S velkou dávkou pozornosti k detailům realizujeme Váš osobní návrh podle Vašeho individuálního přání.

LAVALINA patří mezi nejpřírodnější a nejkvalitnější typy kůže, jaké jsou na světě k dostání, a nabízí všechny výhody přírodní, v sudech pigmentované kůže. Vyrábí se z kvalitní hovězí kůže, nakupované v jižním Německu. Je hedvábně hladká na dotek a žádná jiná kůže se jí nevyrovná, pokud jde o strukturu, klimatické pohodlí a vzhled. Její přírodní vlastnosti pocítíte při každém doteku. Zaručuje výborné vyrovnání teploty a regulaci vlhkosti a je vysoce prodyšná.

Během zvláštního dodatečného činění se jednotlivá vlákna hovězí kůže impregnují zvláště cennými přírodními oleji. Tím se uchovávají vlastnosti přírodní kůže, například její hedvábný, velmi jemný povrch, a současně se zvyšuje její odolnost vůči opotřebení. Přirozené stopy a známky života zůstávají na povrchu kůže viditelné a dávají kůži LAVALINA její jedinečné vlastnosti, kterých si váží znalci na celém světě.

Kůže:
Vybrané hovězí kůže, které nejsou konzervované solí, z prvotřídního jihoněmeckého skotu.

Jednotná barva:
Postup barvení vyvíjený po dobu mnoha let zaručuje minimální barevné rozdíly a přírodní, dlouhodobě stejný vzhled.

Péče:
Protože se jedná o přírodní kůži, musí se tento materiál také čistit co nejpřírodnějším způsobem, pouze s použitím převařené vody a malého množství pH-neutrálního mýdla.

Pohodlí:
Kůže reguluje vlhkost a zajišťuje tak maximální klimatické pohodlí a výměnu tepla. Její otevřené póry jsou příjemné na dotek a zajišťují vysokou prodyšnost kůže LAVALINA. Nevzniká tedy typický pocit nepohodlí kvůli studenosti kůže ani nedochází k pocení.

Činění:
Minerální předběžné činění a rostlinné vlastní činění prostředkem získávaným z lusků rostliny tara. Všechny barvy jsou rozpustné ve vodě a nepoužívají se žádná chemická rozpouštědla. Kůže je šetrná k životnímu prostředí, ekologicky ohleduplná, recyklovatelná – prostě přírodní!

Výběr barvy:
Současná paleta barev kůže LAVALINA Vám nabízí pro interiér Vašeho vozu široký výběr harmonických barev. Líbila by se Vám určitá barva, která není v současné nabídce barev uvedena? Rádi Vám dodáme zvláštní barvy podle Vašich osobních požadavků.